UniSwap Büyüyor: UNI Token’ına Olan Talep Her Gün Artıyor!

İlayda Peker

Merkezsiz Finans (DeFi) token’ları geçtiğimiz yıl çok büyük fiyat hareketleri sergileyerek yatırımcılarının büyük karlar elde etmesini sağladı. Ancak verilere göre bu token’lar içinde çok azı güçlü kalabildi ve bunlardan biri de UniSwap (UNI) oldu. Bununla birlikte sadece UNI token’ı yükselmekle kalmadı UniSwap’de DeFi sektöründeki yerini sağlamlaştırdı. UniSwap’in DEX hacmi son 1 yılda 1000 kattan fazla yükseldi.

DEX İşlem Hacmi Büyüdü

2020’nin yaz aylarında adeta bir DeFi fırtınası yaşandı ve DeFi token’ları arasında deyim yerindeyse yıldız gibi parlayanlar oldu. Bu süreçte UniSwap’in UNI token’ı da yüzde 700 artış yaşadı.

Günümüzde ise UNI token’ına olan talep çığ gibi büyümeye devam ediyor ve bu da arkasındaki platformun gücüne tüm sektörün inandığı şeklinde yorumlanıyor.

UniSwap’teki Büyüme

Arcane Research’ün en son aylık raporuna göre, Uniswap yalnızca işlem hacminin arttığını tecrübe etmekle kalmadı, toplam merkezi olmayan borsa (DEX) hacimleri bir yıl öncesine göre 1.100 kat artarak 39,5 milyon dolardan 43,5 milyar dolara çıktı.

O dönemde artış yaşayan hemen her platform bu yükseliş ivmesini kaybetti ama UniSwap gibi birçok platform güçlü kalmayı başardı. Ocak ayının merkezsiz borsa hacimlerine bakıldığında toplam hacmin %46’nı yani yaklaşık olarak 20 milyar dolarını UniSwap’in temsil ettiği görülüyor.

UniSwap’in Hakimiyeti Artıyor

Yapılan açıklamalara göre UniSwap’in kullanım kolaylığı, renkleri ve logosu yatırımcıları cezbediyor. Ayrıca UniSwap’in bu yükselişinin UNI token’ını da etkilediği görülüyor. UNI’ye olan talep token fiyatını 1 dolardan 13 dolara kadar yükseltti.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Para Borsaları Büyüyor: Gemini’den Singapur Adımı

Sonraki Haber

Kaliforniya’nın Başına Bir Bitcoin Yatırımcısı Geçebilir

İlgili Haberler