Twitter’dan Sonra Sıra Reddit’e: NFT İle İlgili O Özellik Deneniyor!

İlayda Peker

Sosyal medya platformu Reddit, Twitter gibi bir adım atmaya hazırlanıyor ve kullanıcılarının profil resimlerini NFT ile değiştirmek özelliğini test ediyor. Twitter bu hamleyi geçen hafta yapmıştı ve artık Twitter kullanıcıları profil resimlerini NFT olarak kullanabiliyor.

Reddit’ten NFT Hamlesi

Yapılan açıklamalara göre Reddit’in 2021 yılında aylık olarak yaklaşık 430 milyon aktif kullanıcısı var ve sosyal medya platformu, kullanıcılar profil resimlerini bir non-fungible token (NFT) ile değiştirmesine imkan tanıyacak özelliği test ediyor. 27 Ocak’ta Techcrunch ile yaptığı röportajda Reddit sözcüsü Tim Rathschmidt konuyla ilgili olarak, “Reddit’te her zaman kullanıcılara ve topluluklara değer sağlamanın yollarını araştırıyoruz. Şu anda NFT’leri profil resimleri (avatarlar) olarak kullanma ve sahipliğini doğrulama yeteneğini test ediyoruz” sözlerini kullandı.

Sözcü yaptığı açıklamaları, “Bu küçük, dahili bir test ve yeteneğin genişletilmesi veya yaygınlaştırılmasıyla ilgili herhangi bir karar verilmedi” sözlerini ile devam ettirdi.

Buna ek olarak haftanın başlarında bir uygulama geliştiricisi, bu özelliği tanıtan bir afiş yayınladı ve testlerin zaten oldukça gelişmiş aşamada olduğunu ifade etti.

NFT Adımları Tepki mi Alıyor?

Reddit’in attığı adımın benzeri Twitter’dan geldi ve artık Twitter kullanıcıları profil resimlerini NFT yapabiliyor. Ancak NFT’ler son zamanlarda oyunculardan ve Web2 geliştiricilerinden önemli bir tepki aldı. Lansmandan bir gün sonra bir github katılımcısı, NFT profil resimlerini kullanan Twitter hesaplarını otomatik olarak engelleyen bir tarayıcı uzantısı paylaştı.

Buna ek olarak Reddit, bir süredir NFT’ler etrafında çeşitli girişimleri deniyor. Hatta nft.reddit.com’da NFT ile ilgili etkinlikler için özel bir sayfa oluşturdu. Mayıs 2020’de şirket, /r/cryptocurrency ve /r/Fortnite toplulukları için kripto para token’larını tanıttı. Bu token’lara MOON ve BRICK adı verildi ve kripto para birimleri Ethereum standartlarına dayanıyor.


Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Milyonluk Takipçisi Bulunan Ünlü Trader: “XRP İnsanları Zengin Edecek”

Sonraki Haber

Büyük Firma Her Şeye Rağmen Bitcoin Almaya Devam Edecek!

İlgili Haberler