NFT Pazar Yeri OpenSea’de Sorunlar Mı Yaşanıyor?

İlayda Peker

OpenSea şu anda en popüler NFT pazar yerlerinden biri ancak bir kripto para influencer’ı olan Pranksy, OpenSea’da çok fazla teknik hata olduğunu ve bunların büyü bir sorun olduğunu ifade ediyor.

OpenSea’de Hatalar Mı Var?

NFT yatırımcısı, koleksiyoner ve NFT abonelik hizmeti NFTBoxes.io’nun kurucusu olan popüler isim, en son güncellemeden sonra OpenSea’yi beğenmediğini dile getirdi. Önde gelen NFT koleksiyoncusuna göre galeri neredeyse “kullanılamaz” durumda.

Pranksy Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, geçen hafta yapılan bakım çalışmasından sonra OpenSea profilinin tamamen kullanılamaz durumda olduğunu dile getirdi. Bazı NFT’lerinin kaybolduğunu ve sonra kendiliğinden geri geldiklerini ifade eden Pranksy, ciddi sorunlar olduğunu düşünüyor.

Bu noktada farklı OpenSea kullanıcıları da benzer sorunlar yaşadıklarını dile getirdi. OpenSea’da yaşanan sorunlar ise henüz çok yeni olan ancak büyük ses getiren NFT pazar yeri LooksRare’e olan ilgiyi arttırmış olabilir.

OpenSea Ek Finansman Sağlıyor

4 Ocak’ta OpenSea Kurucusu ve CEO’su Devin Finzer, şirketin ek 300 milyon dolar toplayan bir C serisi finansman turunu tamamladığını duyurdu. Finzer’in yaptığı açıklamalara göre, ek fonlar ürün geliştirme, işe alım, topluluk yatırımı ve site performansının ve istikrarının iyileştirilmesi için ayrıldı.

Finzer, “Müşteri desteği, güvenlik, site istikrarı ve bütünlüğü konusundaki çabalarımızı aktif olarak genişletiyoruz. Müşteri desteği ve güvenlik ekiplerimizi şimdiden 60’tan fazla kişiye çıkardık ve bu yılın sonuna kadar bu ekibi iki katından fazla büyütmeyi hedefliyoruz” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak Dune Analytics’ten elde edilen son veriler, OpenSea’deki satış hacminin bu ay rekor kıracak şekilde ayarlandığını gösteriyor. Bu, galerinin eleştirmenlerinin önerdiğinden daha işlevsel olduğunu gösterse de, artan hacim, kullanıcıların yaşadığı sorunlardan sorumlu olabilir.Total
25
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance’den Tayland Hamlesi!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum: Belirsizlik Devam Ediyor

İlgili Haberler