Twitter’da En Çok Konuşulan Kripto Paralar!

Fatih Uçar

Özellikle kripto para yatırımcılarının yoğun şekilde kullandığı iki platform bulunuyor. Bunlardan biri Reddit diğeri ise Twitter’dır. Doğal olarak bu platformlardaki hareketlilik ilgili kripto paraların bir noktada fiyatlarını da etkiliyor. Son yapılan araştırmalar, sosyal medya hareketliliğinin ralli öncesi iyi bir sinyal olduğunu gösteriyor.

En Fazla Konuşulan Kripto Paralar

Diğer önemli detay ise daha çok ülke bazlı hizmet veren borsaların hacim dağılımıdır. Eğer Türkiye’deki yatırımcıların en fazla hangi kripto paralarla ilgilendiğini merak ediyorsanız 21milyon.com size bu konuda fikir verecektir.

Shiba Inu (SHIB) fiyatının bu Kasım ayında %43,1 düşmesine rağmen sosyal medyadaki gücü devam ediyor. Kripto para analiz platformu CryptoRank tarafından paylaşılan verilere göre, SHIB için 1 ayda yapılan paylaşımların sayısı 4,02 milyona ulaştı. Kasım ayında en popüler ikinci kripto para olan SHIB, Ethereum ve diğer altcoinlerin tamamını geride bıraktı.

Twitter’da en fazla konuşulan kripto paralar:

  1. Bitcoin (BTC), Kasım ayında 10,7 milyon Tweet ile ilk sırada yer alıyor.
  2. SHIB daha önce de ifade ettiğimiz gibi 4 milyonu aşkın paylaşımla ikinci sırada
  3. Ethereum (ETH) 2,7 milyon paylaşımla ile ilk üçteki yerini koruyor.
  4. PancakeSwap (CAKE)
  5. Dogecoin (DOGE), SHIB’in yarısından daha da az popüler elbette bu durumu fiyatta da görüyoruz.
  6. Solana (SOL)
  7. SAFEMOON
  8. XTZ
  9. ADA
  10. CATE

Shiba Inu, yükseliş ivmesini geri kazanamamakla birlikte, elektronik perakendecisi Newegg’in yakın zamanda Shiba Inu’yu yeni bir ödeme seçeneği olarak ekleme planını onaylamasıyla, küresel benimsenmesini de artırıyor. Aynı zamanda takipçi sayısı da Ethereum (ETH)’u geride bıraktı.

Shiba Inu (SHIB) Coin Yorum

Bitcoin’in belirsizliği yatırımcıları bu sefer ciddi anlamda endişelendiriyor. SHIB ekstra risk içeren bir yatırım olduğu için maceraya girmek istemeyen yeni yatırımcılar fiyatı destekler pozisyonlar almıyor. Doğal olarak 0,00003757 dolara kadar gevşeyen Shiba Inu (SHIB) fiyatı 0.000035 bölgesindeki desteğini korumaya çalışıyor.

RSI nötr bölgede ve boğalar son kaleyi korumaya çalışıyor. Alt destek bölgesi kısa vadeli alım fırsatı sunabilir ancak yatırımcıların stop bölgelerini iyi tayin etmesi gerekiyor. Fiyatı yukarı çekecek herhangi bir gelişme yakın zamanda beklenmiyor, teknik göstergeler ise düşüş ihtimaline işaret ediyor. Yukarı yönlü hareket için 0.000043 dolar ve üzeri yakından izlenmelidir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kötü Niyetli Kişiler Madencilik İçin Google Cloud Hesaplarını Kullanıyor!

Sonraki Haber

Hoskinson, Cardano (ADA) İçin Hayati Öneme Sahip Hedefi Açıkladı!

İlgili Haberler