Twitter Yine Kripto Para Hesaplarını Hedef Aldı!

İlayda Peker

Twitter kısa süre önce çok sayıda popüler Bitcoin analistinin hesaplarını askıya aldı. Söz konusu hesaplar daha sonra eski haline getirildi. Twitter destek ekibi ise sisteminin bahsi geçen hesapları yanlışlıkla spam hesapları olarak işaretlediğini iddia ediyor.

Askıya Alınan Hesaplar

Yapılan açıklamalara göre hesapların askıya alınması kısa süreli bir şok yarattı ve konuyla ilgili farklı görüşlerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Bazı kullanıcılar söz konusu askıya alma işleminin, ücretli abonelik tekliflerinin kullanılmasını bir sonucu olabileceğini öne sürdü. Bunun yanında bazı kişiler de Twitter’ın spam botlarının yaptığı bir hata olduğunu iddia etti. Twitter ise askıya alma işlemleri ile ilgili somut bir neden sunmadı.

Bunların yanında askıya alınan hesaplar arasında ünlü kripto istatikçisi Willy Woo’nun kontrol ettiği Woonomic de bulunuyor. Willy Woo bu hesap üzerinden on-chain Bitcoin analizlerini ve istatistiklerini Twitter’daki kitlesel takipçileriyle paylaşıyor.

Ayrıca yine popüler kripto analisti PlanB’nin de hesabının askıya alınan hesaplar arasında olduğu biliniyor. PlanB’nin tasarladığı bir model olan stock-to-flow modeli kripto para ekosisteminde yaygın olarak kullanılıyor.

Hata Hemen Düzeltildi

Olayın gün yüzüne çıkması ile Twitter hem hesapları hemen açtı hem de herhangi bir takipçi kaybı olmadan işlerin yoluna girmesini sağladı.

Twitter destek ekibi ile yaptığı görüşmeyi paylaşan Willy Woo’nun açıklamalarına göre,  Twitter spam botları, birden fazla otomatik spam hesabını kaldırırken yanlışlıkla her iki hesabı da işaretledi.

Willy Woo böyle bir hatanın bir daha tekrarlanmaması için hesaplarının onaylı hesap statüsüne geçirilmesini talep ettiğini belirtti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Analist Açıkladı: 100 Kat Kazandıracak Coin Nasıl Bulunur?

Sonraki Haber

Ripple’ın Eski Ortağı Binance’in Yeni Ortağı Oldu!

İlgili Haberler