Önemli Bir Kripto Hesabı Twitter’dan Vazgeçti!

İlayda Peker

Dün yaşanan Twitter hack olayının ardından önemli hesap sahipleri de kendilerince çeşitli önlemler alıyor. Özellikle saldırıya uğrayan hesaplar güvenlik önlemlerini arttırmaya çalışırken kriptolaral ilgili önemli bir hesap, Twitter’ı tamamen bırakma kararı aldığını açıkladı.

Whale Alert Hesabını Kapattı

Son yılların en önemli kripto Twitter hesaplarından olan ve büyük kripto para işlemlerini paylaşan Whale Alert, dün yaşanan hack girişimi sebebiyle Twitter hesabını tamamen kapatma kararı aldığını açıkladı. Whale Alert bunu bir anti-hack önlemi olarak uyguladıklarını dile getirdi.

Bunun yanında Whale Alert tamamen paylaşımlarını sonlandırmadı. Yapılan açıklamalara göre artık işlemlerin paylaşımına yalnızca Telegram üzerinden devam edilecek.

Öte yandan Whale Alert, BTC dolandırıcılarının son zamanlarda yüksek profilli Twitter hesaplarını hack’lemesi nedeniyle şu anda uygulanmakta olan anti-hacking önlemlerinin bot ekibinin otomatik veya manuel olarak paylaşım yapmasını engellediğini belirterek böyle bir değişikliğe gittiklerini belirtti.

Whale Alert Paylaşımları

Aslında Whale Alert’in paylaşımları oldukça önemli sinyaller veriyordu. Çünkü yapılan büyük transferler ya da zaman zaman bir hack girişimi ile ele geçirilen coin’lerin hareketi gibi işlemlerin paylaşımı piyasa hakkında hem fiyat hem sosyal açıdan bilgi edinilmesinde işe yarıyordu.

Bunların yanında Whale Alert yaptığı son Twitter paylaşımı ile Twitter’ın tüm güvenlik sorunlarını yakında çözmesini umduğunu ve her şeyin çözülmesi halinde ileride yeniden Twitter’a geri dönebileceğini de belirtti.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Twitter Hack’i Data Ağalığının Sonunun Geldiğini Kanıtladı

Sonraki Haber

Aslında Kötü Olan Düşüş BTC İçin İyi Olabilir Mi?

İlgili Haberler