Twitter CEO’sunun Ethereum İle İmtihanı Devam Ediyor

İlayda Peker

Son zamanlarda Twitter CEO’su Jack Dorsey Ethereum (ETH) ile ilgili yaptığı açıklamalar ile gündeme geliyor. Görünüşe göre Dorsey yaptığı son açıklamalarda da Ethereum destekçilerini kızdırdı.

Ethereum Tek Başına Yeterli Değil

Twitter CEO’su yaptığı son açıklamalarda piyasanın ikinci en büyük kripto para biriminin “Big Tech”deki statükoyu tek başına yüklenme potansiyeli olmadığını dile getirdi. CEO açıklamalarında, “”Big Tech”i değiştirmek tam olarak ihtiyaç duyduğum ve istediğim şey. Yine de hiçbir teknoloji tek başına bunu yapamaz.” sözlerini kullandı.

Dorsey’in yorumu, bir kullanıcının sosyal medya sitesinden ziyade Ethereum’un yararına olacağını savunduğu, non-fungible token’ların (NFT’ler) Twitter’a tam olarak entegre edilmesinin kullanışlılığına ilişkin online bir paylaşımının ardından geldi.

Dorsey, böyle bir hareketin Ethereum ekosistemi için kendi platformundan daha önemli olacağını kabul etti ancak şunları ekledi:

Ancak Twitter’daki her hesap bir Lightning cüzdanına bağlanabiliyor…

Tüm bunlara ek olarak her ne kadar Ethereum ve NFT ekosistemi Twitter için zaman zaman önemli olmuş olsa da Dorsey’nin bir Bitcoin maksimalisti olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Öte yandan bir Twitter kullanıcısı, Dorsey’in yorumlarına yanıt vererek, “Yapbozun birden fazla parçasına yer varsa, ETH’den neden nefret ediliyor?”  sözlerini kullandı. Dorsey’in cevabı ise “Bir şeye odaklanmak diğerlerinden nefret etmek değildir. Endişelerimi Bitcoin’e kıyasla başkaları hakkında duyurdum. Önemli olanlar kuruluş ilkeleri, güvenlik ve merkezileşmedir.” şeklinde oldu.

Ethereum Eleştirileri

Bunlara ek olarak Dorsey’nin açıklamalarında, Ethereum’u özellikle eleştirdiği iddialarını da reddettiği görülüyor. Ayrıca Twitter’da başka bir paylaşımda Dorsey, NFT ruhuyla aynı fikirde olsa da, bu bağlamda Lightning’i savunmasının durumla hiçbir ilgisi olmadığını, bunun yerine amacının “internet için bir para birimini etkinleştirmek” olduğunu söyledi.Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Balinaları ETH Arzının Ne Kadarına Sahipler?

Sonraki Haber

Coinbase Hisselerine Yatırım Yapan Sürpriz Şirket!

İlgili Haberler