Twitter CEO’sunun Bitcoin Yatırımı Ne Kadar?

İlayda Peker

Twitter CEO’su yaptığı son açıklamalarda Bitcoin almaya devam ettiğini belirtti. 43 yaşındaki milyarder Bitcoin alımlarını Bitcoin satın alımlarını hala “maksimize” şekilde gerçekleştirdiğini doğruladı. Bu da haftada 10.000 dolar satın aldığı anlamına geliyor.

Dorsey’nin BTC Yatırımı

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, kendi sosyal medya platformu üzerinden yöneltilen “Jack, hala Bitcoin alımlarını maksimize etmeye devam ediyor musun” sorusuna “evet” yanıtını verdi.

Twitter’ın yönetiminde olmasının yanı sıra Dorsey, ödeme çözümlerine odaklanan bir başka şirket olan Square‘i de yönetiyor. Mart 2019’da Dorsey, Cash App tarafından belirlenen BTC alımları için limitini en 10.000 dolar olarak belirlemiş ve bunun en üst düzey olduğunu ifade etmişti.

Bu rakam her ne kadar Dorsey için bir cep harçlığı sayılsa da toplamda bakıldığında Bitcoin’e yaptığı yatırımın yaklaşım olarak 520.000 dolar olduğu ifade ediliyor. Ayrıca Dorsey’nin yanı sıra milyarder hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones geçtiğimiz hafta yaptığı açıklama ile 5.1 milyar dolarlık net değerinin yaklaşık yüzde ikisini Bitcoin’e yatırdığını açıkladı.

Square’in BTC Gelirleri

İşletmelerin 2014 yılından bu yana  Bitcoin ödemesi kabul etmesine imkan sağlayan bir sistem olan Square’in Bitcoin kazançlarının da oldukça büyük olduğu belirtiliyor.

Ayrıca kripto para varlık yöneticisi Grayscale ile birlikte Square, 2020’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülen Bitcoin’lerin %50’sinden fazlasını satın aldı. Ayrıca daha önce yapılan açıklamalarda da Wall Street’in dolaşımdaki tüm BTC’lerin %5’ine sahip olabileceği ifade edilmişti.

Kaynak: U.TodayTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

1 BTC’dan Az Varlık Bulunduran Cüzdan Sayısında Artış Var

Sonraki Haber

JP Morgan’dan Borsalara Bankacılık Hizmeti

İlgili Haberler