İlk Çeyrekte Üretilen BTC’lerin %50’sini İki Firma Aldı

İlk Çeyrekte Üretilen BTC’lerin %50’sini İki Firma Aldı

Bitcoin madencilik ödülü yarılanması sebebiyle önümüzdeki aylarda Bitcoin fiyatının yükselmesi bekleniyor. Bu sebeple hem bireysel hem kurumsal yatırımcılar Bitcoin alıyor gibi görünüyor. Ortaya çıkan son verilere göre, kripto ile uğraşan iki büyük şirket bu yıl şimdiye kadar üretilen BTC’nin yüzde ellisinden fazlasını satın aldı.

İki Büyük Firma

Bu yıl Bitcoin’e olan ilginin artmasıyla birlikte istatistikler, yatırımcıların çok büyük miktarlarda BTC satın aldığını gösteriyor. Bir kripto para yatırım fonu olan Grayscale Investment ve çevrimiçi ödemeler ve bankacılık alanında bir uygulama olan CashApp 2020’nin ilk çeyreğinde madenciler tarafından üretilen tüm Bitcoin’in yüzde ellisinden fazlasını satın aldı.

Bu veriler yatırımcı Alistair Milne tarafından Twitter’da paylaşıldı. Milne konuyla ilgili “Peki, iki şirket zaten Bitcoin’in madencilerinin ürettiklerinin %52’sini satın alıyorsa 5 günden daha kısa sürede ne olur?” ifadelerini kullandı. Ayrıca Marty’s Ƀent’in baş editörü de benzer bir açıklama yaptı.


Bunların yanında daha önce yapılan açıklamalarda da Wall Street’in dolaşımdaki tüm BTC’lerin %5’ine sahip olabileceği ifade edilmişti.

Kimler BTC Alıyor?

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Jason A. Williams da yaptığı bir Twitter paylaşımı ile “çok fazla Bitcoin aldığını” ifade etti. “Çok fazla Bitcoin” ile ne anlatmak istediği sorulduğunda Williams, “güzel bir ev kadar” cevabını verdi.

Bunun yanında Morgan Creek Digital aynı zamanda kurumsal yatırımcıların fonlarını yönetmelerine yardımcı olan bir girişim yatırım fonu olarak tanınıyor. Diğer kurucu ortağı Anthony Pompliano‘nun daha önce birçok kez söylediği gibi fon, müşterileri için BTC’ye çok fazla yatırım yapıyor.

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.