İlk Çeyrekte Üretilen BTC’lerin %50’sini İki Firma Aldı

İlayda Peker

Bitcoin madencilik ödülü yarılanması sebebiyle önümüzdeki aylarda Bitcoin fiyatının yükselmesi bekleniyor. Bu sebeple hem bireysel hem kurumsal yatırımcılar Bitcoin alıyor gibi görünüyor. Ortaya çıkan son verilere göre, kripto ile uğraşan iki büyük şirket bu yıl şimdiye kadar üretilen BTC’nin yüzde ellisinden fazlasını satın aldı.

İki Büyük Firma

Bu yıl Bitcoin’e olan ilginin artmasıyla birlikte istatistikler, yatırımcıların çok büyük miktarlarda BTC satın aldığını gösteriyor. Bir kripto para yatırım fonu olan Grayscale Investment ve çevrimiçi ödemeler ve bankacılık alanında bir uygulama olan CashApp 2020’nin ilk çeyreğinde madenciler tarafından üretilen tüm Bitcoin’in yüzde ellisinden fazlasını satın aldı.

Bu veriler yatırımcı Alistair Milne tarafından Twitter’da paylaşıldı. Milne konuyla ilgili “Peki, iki şirket zaten Bitcoin’in madencilerinin ürettiklerinin %52’sini satın alıyorsa 5 günden daha kısa sürede ne olur?” ifadelerini kullandı. Ayrıca Marty’s Ƀent’in baş editörü de benzer bir açıklama yaptı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 7/05/2020

Sonraki Haber

Bitcoin’in Yükselişini Hangi Nedenler Destekledi?

İlgili Haberler