Türkiye Ekonomi Bakanı Bu Meme Token’ın Topluluğuyla Görüştü!

İlayda Peker

Meme token ekosistemi her geçen daha çok büyüyor ve görünüşe göre ülkemiz de buna sessiz kalmıyor. Elde edilen son bilgilere göre Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, geçtiğimiz günlerde Shiba Inu (SHIB) topluluğu ile görüştü.

Shiba Inu Görüşmesi

Ekonomi Bakanı ile yapılan yüz yüze görüşmede, her iki taraf da Shiba Inu (SHIB) ekosistemi hakkında konuştu.

Ne Shiba Inu topluluğu ne de Ekonomi Bakanı toplantıyla ilgili detaylı açıklamalarda bulunmadı. Bununla birlikte, Shiba Inu’ya (SHIB) resmi ilginin olası nedenlerinden birinin, şaka coin’in Türk vatandaşları arasındaki popülerliği olabileceği düşünülüyor.

Ayrıca Türkiye’de son zamanlarda görülen enflasyon sebebiyle vatandaşların Shiba ya da USDT gibi kripto para birimlerine yöneliyor olması yadsınamaz bir gerçek. Ancak Shiba ve USDT’ye olan ilgi, Bitcoin’e olan ilginin beş katı gibi görünüyor.

Türkiye, Enflasyon ve Kriptolar

Türk lirası geçen yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halihazırda devam eden enflasyonu düşürme umuduyla faiz oranlarını düşürme kararı almasının ardından deyim yerindeyse serbest düşüşe geçti.

Pek çok uzman isim bu kararın doğru olmadığını ifade etse de uzun vadede bu adımın yararlı olacağı ifade ediliyor. Ek olarak şu anda ülkemizde Rusya ve Ukrayna savaşının etkilerini de görüyoruz ve tüm dünya ile birlikte bizim vatandaşlarımız da bu sebeplerle kripto para birimlerine artan ilgi gösteriyor. Bu ilginin fiyatlardan bağımsız olduğunu ifade etmekte fayda var.

Kripto para birimleri son zamanlarda küresel sebepler dolayısıyla volatil hamleler yaparken 24 saatlik grafiklerde yüzde 10’lara varan hareketler görülüyor. Bu hamlelerin hem aşağı hem yukarı yönlü yaşanıyor olması ise özellikle dikkatleri çekiyor.


Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Son Durum: BTC İçin Önemli Seviyeler

Sonraki Haber

Büyük Borsa, Dünyaca Ünlü Müzik Festivali Tomorrowland İle Ortaklık Kurdu!

İlgili Haberler