Biden’ın Kripto Para İcra Emri Hakkında Detaylar!

Fatih Uçar

Bugün kripto para piyasalarına gelen rahatlamada aslan payını Biden’ın başkanlık emri alır. Son derece yapıcı ve pozitif olan emir, Bitcoin’i 42.000 doların üzerine taşıdı. Endüstriye ihtiyaç duyduğu düzenleyici netlik verilecek ve yasaklar yerine düzenlemeler konuşuluyor olacak. Bugün itibariyle ABD’nin kripto paralarla yeni bir yola girdiğini söyleyebiliriz.

Biden’ın Kripto Para İcra Emri

ABD Başkanı Joe Biden nihayet kripto para hakkında merakla beklenen yürütme emrini açıkladığında kripto endüstrisi Çarşamba günü rahat bir nefes aldı. Emir, federal kurumları kriptoyu düzenlemek için birleşik bir yaklaşım benimsemeye yönlendirecek ve onları kripto risklerini (yatırımcıyı koruma, ulusal güvenlik etkileri ve finansal sisteme yönelik tehditler dahil olmak üzere) ele almak için birlikte çalışmakla görevlendirecek.

Aynı zamanda kripto paraların getirdiği yenilikçi teknoloji desteklenecek. ABD’nin “hızla büyüyen bu alanda teknolojik liderliğini” devam ettirmek istiyor.

Endişeler Boşa Çıktı

Birçok uzman ve yatırımcı bu emrin yayınlanacağı ilk olarak Ekim ayında duyurulduğunda paniğe kapıldı. Birçoğu, emrin kripto üzerinde kapsamlı düzenleyici baskılar gerektireceğinden endişeliydi. Fakat bugün emir resmen yayınlandı ve endişeye mahal verecek bir durumun olmadığı net biçimde anlaşıldı.

DC merkezli bir kripto endüstrisi grubu olan Blockchain Association’ın yönetici direktörü Kristin Smith, “Düşündüğümden daha iyiydi” dedi. Ve şunları söyledi;

“Düzenleyici bir baskı hakkında orada olan tüm FUD göz önüne alındığında, bunun açıkça tam bir zıtlık olduğunu düşünüyorum. Bu çok daha olumlu ve düşündürücü”.

Kripto endüstrisindeki büyük oyuncular, yürütme emri hakkındaki düşüncelerini paylaşmak için Twitter hesaplarını kullandı. FTX‘in CEO’su ve büyük bir Biden bağışçısı olan Sam Bankman-Fried, emri “yapıcı” olarak nitelendirdi. Circle CEO’su Jeremy Allaire, düzenin kriptonun hızlı büyümesine odaklanmasını ve “eski finansal sistemde var olan bilinen riskler etrafında yapıcı problem çözme” çağrılarını övdü.

Pek çok sektör katılımcısı, yürütme emrinin, düzenlemenin genellikle Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından icra eylemleri yoluyla gerçekleştirildiği mevcut, parçalı düzenleyici ortamı ele almasını umuyor.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler NFT Koleksiyonu da Ukrayna’ya Destek Oldu!

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) Gas Fee’de Önemli Gerileme

İlgili Haberler