Tüm ABD’nin PayPal’ın Kripto Hizmetinden Faydalanmasına Çok Az Kaldı!

İlayda Peker

PayPal CEO’su Dan Schulman, üçüncü çeyrek kazanç konferans görüşmesi sırasında yaptığı açıklamalarda, yakın zamanda başlatılan kripto para birimi hizmetinin Aralık ayına kadar tüm Amerika Birleşik Devletleri kullanıcıları için kullanılabilir olacağını dile getirdi.

Şu anda, şirketin Amerikalı müşterilerinin yalnızca yüzde 10’u kripto para birimi satın alıp depolayabiliyor. Uluslararası kullanıcılar söz konusu olduğunda ise ödemeler devi PayPal önümüzdeki yıl hizmetini küresel olarak genişletmeyi planlıyor.

PayPal ve Kripto Paralar

PayPal ile ilgili uzun zamandır kripto para birimleri için destek ekleyeceği yönünde açıklamalar vardı. Ancak büyük firma bu konuda uzun süre sessiz kaldıktan sonra nihayet 21 Ekim’de açıklamalar yaptı ve Bitcoin ile birlikte 3 kripto para birimi için hizmet sunacağını kamuoyuyla paylaştı.

Bu haber sonrasında lider kripto para birimi 14.100 dolara kadar yükseldi. Her ne kadar sonrasında üşüşler yaşanmış olsa da bu durum Bitcoin (BTC) için önemli bir destek oldu.

Bunlara ek olarak Schulman, bekleme listelerinin ilk beklentilerinin iki veya üç katı olduğunu iddia ederek şirketinin yeni kripto para teklifinin başarısını da duyurdu. Ayrıca gelen büyük talep nedeniyle PayPal, kripto para birimleri için haftalık satın alma limitini 10. dolardan 15.000 dolara çıkardı.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre ödeme devinin 28 milyon müşterisi 2021’in ilk yarısında kripto paralarla ödeme kabul etmeye başlayabilecek. Üstelik Venmo uygulamasına da kripto hizmetleri entegre edilecek.

Hedefler Çok Daha Büyük

PayPal CEO’su yaptığı açıklamalarda merkez bankası dijital para birimlerine de değindi. Merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) özellikle bireysel alanda önemli olduğunu ifade eden Schulman, CBDC’lerin piyasaya sürülüp sürülmeyeceğinin değil ne zaman ya da ne şekilde piyasaya sürüleceğinin önemli olduğunu olduğunu ifade etti.

Ayrıca Schulman, şirketin kullanıcılar için en cazip dijital cüzdanı oluşturmak için yeterli kapasiteye sahip olduğunu da açıklamalarına ekledi. Schulman’a göre şirket,  dijital para birimlerinin kullanımını şekillendirmeye yardımcı olabilir.

Bunların yanında her ne kadar kripto para ekosisteminin büyük çoğunluğu PayPal’ın kripto adımından memnun olsa da bazı isimler bir şirketin kripto para işlemlerini yönetme olasılığı dolayısıyla bu durumdan herkes gibi memnun değil.


Total
26
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Düşüyor: Tek Bir Ethereum (ETH) Balinası Piyasayı Alt Üst Etti!

Sonraki Haber

Eski Bitcoin Eleştirmeni BTC’ye Övgüler Yağdırdı

İlgili Haberler