Uzun Zamandır Beklenen PayPal Haberi Nihayet Geldi!

İlayda Peker

Konuya aşina kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, ödeme devi PayPal ve sosyal ödeme platformu Venmo kripto alım satım hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Yapılan açıklamalara göre şimdilik kripto para birimleri yalnızca PayPal üzerinden sunulacak ve Venmo bu hizmeti 2021 yılında kullanıcıları ile buluşturacak. İlk olarak Reuters tarafından paylaşılan haberlere göre PayPal, New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (NYDFS) şartlı bir lisans alarak firmanın kripto alım satımı sunmasına izin verecek.

PayPal Paxos İle İşbirliği Kuruyor

Paxos’un kısa süre önce başlattığı API tabanlı aracılık hizmeti Paxos Crypto Brokerage, kripto özelliklerinin düzenleyici, teknolojik ve likidite yönlerini ele almayı hedefliyor.Fintech firmaları için bu hizmetleri sunarak Paxos, müşterileri yalnızca başlangıç aşamasına odaklanma konusunda serbest bırakmış oluyor.

Bunların yanı sıra PayPal’ın başkanı ve CEO’su Dan Schulman, Reuters’e verdiği bir röportajda, amacın aynı zamanda kripto para birimlerinin küresel olarak benimsenmesini teşvik etmek ve gelecekte merkez bankası dijital para birimlerinin potansiyel tekliflerine hazırlanmak olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda CEO, “Merkez bankalarıyla çalışıyoruz ve her tür dijital para birimini ve PayPal’ın bu konuda nasıl bir rol oynayabileceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bunlara ek olarak geçen ay yapılan açıklamalar, firmanın ve iştiraki Venmo‘nun dijital varlık alımlarını mümkün kılma planları olduğunu öne sürmüştü. O sırada bir PayPal temsilcisi, firmanın “söylentiler veya spekülasyonlar hakkında yorum yapmadığını” dile getirmişti.


Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Merkez Bankası Dijital Para Birimi: Çin’den Bekleniyordu Bahamalar’dan Geldi

Sonraki Haber

Bitcoin’in En Büyük Hikayesi Başlıyor Mu?

İlgili Haberler