Trump Koronavirüse Yakalandı, Bitcoin Düşüşe Geçti! Neden?

İlayda Peker

Ortaya çıkan son açıklamalara göre Amerika Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump’ın COVID-19 testleri pozitif çıktı. Trump’ın ve eşinin koronavirüse yakalandığı haberlerinin ardından hem hisse senedi piyasasında hem kripto para birimi piyasasında düşüşler başladı.

Trump ve Koronavirüs Etkisi

Donald Trump bugün paylaştığı bir Twitter gönderisi ile kendisinin ve eşinin koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını ve hemen karantina sürecine başlayacaklarını dile getirdi. Trump konuyla ilgili Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, “Bunu birlikte atlatacağız.” ifadelerini kullandı.

Trump’ın koronavirüse yakalandığını açıklanmasının hemen ardından Avustralya ASX %1,35 düşerken Amerika’da S&P 500 vadeli işlemlerinde yaklşaık olarak yüzde ikilik geri çekilme yaşandı.

Bunun yanında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün BitMEX davası ile bir darbe yemiş ve iki saat içinde %4’ün üzerinde düşmüştü. Düşüşün ardından toparlanmaya başlayan BTC, Trump’ın koronavirüs haberinin ardından yeniden düşüşe geçti. Bitcoin fiyatı 10.678 dolardan yaklaşık 10.400 dolara kadar geriledi.

Biden Mı, Trump Mı?

Bu haberlerin yanı sıra Trump, seçim öncesi son ayda koronavirüs sebebiyle karantina altında olacak ve bu sırada Joe Biden seçim propagandalarına devam edecek. Bu durum Trump için negatif bir durum oluşturur mu bilinmez ama Biden’ın bu süreçte daha aktif olacağı kesin.

Kripto para ekosisteminde ise Biden’ın mı yoksa Trump’ın mı kriptolar için daha iyi olacağı değerlendirmeleri yapılıyor. Trump’ın açık açık Bitcoin’i sevmediği ile ilgili açıklamaları bulunurken Biden’ın kriptolar ile ilgili herhangi bir açıklaması bulunmuyor. Bu sebeple genel itibari ile Biden’ın kriptolar için daha iyi olabileceği düşünülüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Paniğe Gerek Yok: BitMEX Davası Kriptolar İçin İyi Oldu!

Sonraki Haber

Ripple Fiyatı: XRP’de Tehlike Çanları Çalıyor!

İlgili Haberler