TRON’un Kurucusu Justin Sun, İflas Eden FTX’e Ait Varlıklar İçin Teklif Vermeyi Düşünüyor

Bitcoin Haber

TRON’un kurucusu Justin Sun, iflas eden kripto para borsası FTX’e ait tokenler ve varlıklar için teklif verme arzusunu belirtti. Justin Sun’un bu teklifi, holdinglerin geniş kripto ekosistemi üzerindeki satış etkisini azaltmayı hedefliyor. İflas eden borsanın varlıkları yaklaşık 7 milyar dolar olup, bunların 3,4 milyar dolarlık kısmı kripto portföyü oluşturuyor. Bu portföyün 1,2 milyar dolarını ise Solana (SOL) tokenları oluşturuyor.

FTX’in en büyük kripto holdingi SOL tokenları olup, geniş bir satış durumunda kripto varlığa ne olacağı merak ediliyor. Ayrıca, iflas eden borsanın Bitcoin‘de 560 milyon dolar ve Ethereum’da 192 milyon dolar daha tuttuğu belirtildi.

FTX’in Bahamalar’da toplamda 199 milyon dolar değerinde 38 mülkü bulunuyor. Bu mülklerden 15’i Albany Marina Residences adıyla geçerken, diğer 2 mülk 151 milyon dolar ve 34 milyon dolar değerinde.

FTX yöneticilerinin yaklaşık 2,2 milyar dolar değerinde nakit, kripto, öz sermaye ve gayrimenkul elde ettiği ortaya çıktı. Bu yöneticiler arasında Sam Bankman-Fried, Nishad Singh, Zixiao Gary Wang ve Caroline Ellison bulunuyor.

Son olarak, iflas eden borsanın geçen yıldan bu yana yaklaşık 2,6 milyar dolar nakit paranın güvence altına alındığı belirtildi. Justin Sun’ın finansal işlemlerle ilgili komplikasyonları olsa da, sektörün dikkatle izlemesi gereken şey düzenleyici izni güvence altına almak olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

PayPal’ın Eski Başkanı David Marcus’tan Bitcoin Yorumları: Bitcoin’in Evrensel Ödeme Protokolü Olma Potansiyeli

Sonraki Haber

XRP’nin 2027’de 500 Dolar Değeri Sınır Ötesi Ödemeler İçin Yeterli Olmayabilir

İlgili Haberler