Tron Kurucusu Justin Sun Yine İş Başında! Ne Yapmak İstiyor?

Fatih Uçar

Yıllar boyu kripto para topluluğu arasında Justin Sun tartışmalı bir isim oldu. Peki son hamlesi ne anlama geliyor? 2017-2018 yıllarında kripto paralarla ilgileniyorsanız manşetlerde sürekli olarak Justin Sun’ı gördünüz. Tron (TRX)’un kurucusu kimilerine göre spekülatif adımlar atarak zenginliğine zenginlik kattı. Dev ortaklıklar açıklayacağım diyerek altconinin fiyatını yükseltirken ismi bilinmeyen markalarla iş birlikleri duyurdu.

Justin Sun Yine İş Başında

Tron kurucusu Justin Sun, 4 gündür cüzdanına Ethereum ekliyor. 20.633 ETH yani yaklaşık 33 milyon dolar değerinde varlık transfer etti. Justin Sun, Ethereum PoW (ETHPoW) için Ethereum PoW hard fork planını destekliyor ve kripto borsası Poloniex’te ETHW ve ETHS’yi listeliyor. Zaten tam tersini yapsa bu onun için şaşırtıcı olurdu. Sun, gelen tepkilerden dolayı PoW ekosistemini desteklemek için çatallı ETH tokenleri bağışlayacağına söz vermişti.

Etherscan verilerine göre Nansen tarafından “Justin Sun” olarak işaretlenen adrese bu hafta iki işlemde 20.633 Ethereum (ETH) eklendi. Justin Sun, pazartesi günü Poloniex’ten yaklaşık 9 milyon dolar değerinde 5.633.05 ETH ekledi ve bugün 2 Eylül’de Poloniex’ten yaklaşık 24 milyon dolar değerinde 14.999.87 ETH çekti.

Ne Yapmaya Çalışıyor?

Justin Sun’a ait olan cüzdanda yazı hazırlandığı sırada 425 milyon dolar değerinde 268.280 ETH bulunuyor. Tron’un kurucusu Justin Sun, önde gelen Çinli madenci Chandler Guo’nun Ethereum PoW çatalını ilk destekleyen isimlerden oldu. Ethereum, hisse kanıtına (PoS) geçtikten sonra, madencilerin ETH üretmek için enerji harcamasına gerek kalmayacak. Nitekim Ethereum’un onlara ihtiyacı da kalmayacak. Bu nedenle, EthereumPoW topluluğu, Ethereum’un PoW çatalını gerçekleştirmek için mücadele ediyor, böylece devasa paralar harcadıkları madencilik cihazları para basmaya devam edebilir.

Bununla birlikte, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ve diğer kripto öncüleri madencilerin Ethereum Classic’e geçmesi gerektiğine inanıyor. Ethereum Classic topluluğu ve ETC Cooperative organizasyonu, Ethereum hard forkunun çalışmayacağını düşünüyor ve ETHPoW’u PoW hard fork planını bırakmaya çağırıyor. Uzun vadede bu durum ETC fiyatı için olumlu ancak Sun, Ethereum PoW çatalı için para biriktirmeye ve gelecek tokenlerle bu amacı fonlamaya kararlı görünüyor.

ETH fiyatı, Birleşme beklentisiyle 2000 doların üzerine çıktı. Bununla birlikte, Ethereum Foundation, Birleştirme sonrasında deflasyonist fiyat hakkındaki yanlış anlamaları temizledikten sonra balinalar ve yatırımcılar ETH satmaya başlayınca fiyatlar düştü. ETH yazı hazırlandığı sırada 1.589 dolardan alıcı buluyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Terra Classic (LUNC) 1 Dolar Olur Mu? Yanan Siz Olmayın!

Sonraki Haber

BingX Önemsiyor ve İnsani Nedenlerle Destek Oluyor!

İlgili Haberler