Ethereum (ETH) Kısa Vadede Kaç Doları Hedefliyor?

Fatih Uçar

Eylül ayının başlamasına sadece saatler kaldı ve haftalardır Birleşmenin fiyatı zirveye çıkaracağı konuşuluyor.  Ancak şimdilik fiyat oraya gitmiyor. Çünkü kripto paralarda yaşanan düşüşle birlikte FUD yağıyor. MtGox Bitcoin’leri 15 Eylül tarihinde dağıtılmaya başlanacak. Michael Saylor’a vergi davası açıldı ve kripto paralarla bağlantısı bilinmiyor. Avalanche hakkında çok ağır iddialar dolaşıma sokuldu. Sadece son birkaç günde neredeyse 1 aylık gündemi yaşadık. Ne demiştik? Fiyat düşüşü genellikle peşinden olumsuz haberleri getirir. Peki Ethereum 2.000 doları aşabilecek mi?

Ethereum (ETH)

ABD doları ve Bitcoin (BTC) ile karşılaştırıldığında daha güçlü büyümeye hazır görünen ETH, birkaç saat sonra gireceğimiz eylül ayında yapacağı birleşmeye hazırlanıyor. Yükseliş görünümü, ETH/USD ve ETH/BTC grafiklerindeki klasik teknik göstergelerden ortaya çıkıyor. Örneğin, ETH/USD, mevcut fiyatların yaklaşık %30 üzerinde bir kar hedefi olan bir “düşen takoz” paterni oluşturuyor. Bu arada, ETH/BTC grafiği, çözümün ardından fiyatı mevcut fiyat seviyelerinden yaklaşık %10 artırabilecek potansiyel bir “boğa bayrağı” çiziyor.

Peki bu yükseliş kurulumlarına göre yatırımcılar nasıl pozisyon alabilir. Kısa vadede ETH fiyatı nasıl bir yol izleyecek?

Ethereum (ETH) Yorum

Düşen takozlar, fiyat trendleri azalan, daralan bir kanal içinde düştüğünde oluşur. Genellikle fiyat üst trend çizgilerinin üzerine çıktıktan sonra çözülürler. ETH’nin fiyatı Ağustos ortasından bu yana düşen kama modelinde düşüyor. Kısa bir süre önce yapının alt trend çizgisini üst trend çizgisine ulaşmak için test ettikten sonra toparlandı ve şimdi aşağıda gösterildiği gibi 2.000 dolar hatta üzerinde bir kırılmaya hazırlanıyor.

Kamanın kar hedefi 2.055 doları gösteriyor. Daha da önemlisi bu sadece büyük yükseliş için başlangıç olabilir. ETH için fiyatın soluklanacağı alan 2.500 dolar olmalıdır. Başka bir deyişle, ETH‘nin fiyatı Eylül ayında %30-%55 arasında artabilir. Teknik analiz bunu söylese de temel tarafta gelişmeler pek iç açıcı değil. Fed Eylül ayında 75bp faiz artışı hedefliyor. MtGox tam 15 Eylül tarihinde 140 bine yakın Bitcoin’i dağıtmaya başlayacak. Ve evet Ethereum Merge 15-16 Eylül tarihlerinden birinde olacak. Ethereum’un nasıl bir performans göstereceği bu çelişkili görünümde gerçekten merak konusudur.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Paralar Neden Düşüyor? Günün En Önemli Gelişmesi!

Sonraki Haber

Terra Classic (LUNC) 1 Dolar Olur Mu? Yanan Siz Olmayın!

İlgili Haberler