Tron Kurucusu Hakkındaki Suçlamalar! TRX İçin Ne Anlama Geliyor?

Fatih Uçar

Justin Sun hakkındaki iddialar kripto para topluluğunda ciddi ses getirdi. The Verge tarafından eski çalışanlara dayandıran suçlamalar dikkate alınmalı. Paylaşılan iddialar yenilir yutulur gibi değil, dolandırıcılıktan haksız kazanç için manipülasyona kadar sayısız suçlama var.

Tron Kurucusu Hakkındaki Suçlamalar

Christopher Harland-Dunaway tarafından kaleme alınan iddialar The Verge’de yayınlandı. Elbette bu suçlamalar Justin Sun’ı kızdırdı ve tüm bunları reddetti. Çin’deki ICO yasaklarını muhtemelen ihlal etmenin ve ABD’deki SEC etkisinden kaçınmaya çalışmanın yanı sıra, TRON‘un Sun’a ait Poloniex Borsası için KYC prosedürlerini taklit etmekten yana olduğuna kadar çok sayıda iddia bulunuyor. Üstelik eski bir çalışan, balinaları kullanarak Justin’in TRX fiyatını pompalamaya (pump) çalıştığını da iddia etti.

Sun, iddialara “yanlış” ve “uydurma” diyerek yanıt verdi. Poloniex’in itibarını savunmak için tweet attı, The Verge’ı kendisini karalamakla suçladı ve yasal işlem başlatabileceğini ima etti.

TRX İçin Ne Anlama Geliyor?

Yazı hazırlandığı sırada TRON (TRX) 0,0594 dolardan alıcı buluyor. Tron için geliştirme faaliyeti 28 Şubat’tan bu yana keskin bir şekilde düşerken, yavaş yavaş yükselmeye başladı ve yazının yazıldığı sırada hala yükselmeye devam ediyordu. Yatırımcılar şu anda sarsılmış hissediyor olabilir, ancak geliştiriciler için işler her zamanki gibi görünüyor.

Poloniex Exchange‘nin damalı geçmişi göz önüne alındığında, yatırımcıların şüpheci olması doğaldır. Poloniex, Sun’ın KYC’sinin sahte olmasını emrettiği iddialarına alıntı yaparak yanıt verdi. Bu iddiaların karalama kampanyası olduğunu söyledi. Ayrıca makale, Binance CEO’su Changpeng Zhao’yu da mercek altına aldı. Tron kurucusunun zamanında kaçabilmesi için Sun’ı Çin’de yaklaşan ICO yasağı hakkında uyardığını iddia etti.

İlerleyen süreçte SEC’in Justin Sun’ı soruşturma konusu haline getirmesi TRX yatırımcılarını fazlasıyla etkileyebilir. Tron muhtemel soruşturmalardan o dönemde kurtulmuştu ancak bu iddialar ikinci XRP davasının başlamasına sebep olabilir. Yatırımcıların her ihtimale karşın potansiyel riskleri iyi analiz etmesi gerekiyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Rusya Batı Yaptırımları Sebebiyle Kripto Paralara Mı Yöneliyor?

Sonraki Haber

Bitcoin’de Son Durum: BTC İçin Önemli Seviyeler

İlgili Haberler