Tron, Kullanıcı Tabanı ve İşlem Hacmiyle Kripto Piyasasında Öne Çıkıyor

Bitcoin Haber

Blockchain analiz platformundan elde edilen verilere göre, Tron (TRX) kullanıcı tabanı açısından üst düzeyde konumda ve günlük 1,23 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Bu durum Bitcoin‘den (BTC) neredeyse %23 daha fazla. Tron son 24 saatte yaklaşık 4,44 milyon işlem kaydetti ve stablecoin piyasa değeri 43,87 milyar dolara ulaştı.

Tron’un stablecoin arzı 2023 başına göre %30 daha fazla. Tron’un Ethereum (ETH) pazarının büyük bir kısmını ele geçirdiği ve geliştirmelerini artırmak için bu hamleyi yaptığı belirtildi. Bu durum kurucu Justin Sun’ın zincirin stablecoin arzını 2023 sonuna kadar 60 milyar dolara çıkarma vizyonuyla uyumlu.

Tron’un ekosistemi, genişleyen ayı piyasasına rağmen hedeflerine ulaşma yolunda iyi bir ilerleme kaydettiği belirtiliyor. Ekosistemdeki belirgin bir gelişme ise token’ların yakılmaya devam edilmesi.

10 Eylül’de yaklaşık 11,2 milyon TRX token’ı tedavülden kaldırıldı ve dolaşımdaki TRX arzında 6,13 milyon net düşüş yaşandı. TRX de diğer kripto varlıklar gibi uzun vadeli piyasa değeri artışı sağlamak adına yakıldı.

Son olarak, Tron (TRX), haftalık %1,9 artışla 0,07852 dolar seviyesinden işlem görüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

PayPal, Kripto Paralarla İlgili Hizmetlerini Artırıyor

Sonraki Haber

Bitcoin ve Popüler Altcoinlerdeki Fiyat Dalgalanmaları ve Beklentiler

İlgili Haberler