Tone Vays’in 2023 Bitcoin Fiyat Beklentisi

İlayda Peker

Deneyimli kripto yatırımcısı ve analist Tone Vays, Bitcoin’in (BTC) 2023’te altı haneli bir fiyata ulaşacağını tahmin ettiğini dile getirdi. Bir Kitco News röportajında, deneyimli kripto yatırımcısı, Bitcoin’in bir sonraki yarılanma döngüsünün gelecek yıl bir boğa koşusunu tetikleyeceğini söylüyor.

Bitcoin 6 Haneye Ulaşabilecek Mi?

Vays, lider kripto para biriminin önümüzdeki aylarda altı haneli fiyatlara ulaşmaması halinde “şaşıracağını” ifade ediyor ve “Yaklaşan yarılanma nedeniyle gelecek yıl güzel bir boğa piyasası yaşayacağımızı düşünüyorum. Yarılanma muhtemelen bu sefer biraz daha erken olacak, insanlar bunu her zaman hafife alıyor. Muhtemelen 2024’ün Mart veya Nisan’da yarılanma gerçekleşecek. Ancak yarılanmaya dair hype çok daha erken gelecek.” sözlerini kullanıyor.

Analiste göre yarılanma öncesindeki beklentiler bir boğa koşusunu tetikleyecek ve bu da Bitcoin fiyatının 100.000 dolara ulaşmasını sağlayacak. Analist, “Bu yüzden önümüzdeki yıl 100.000 dolara yaklaşmazsak şaşırırım.” sözlerini kullanıyor. Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı sırada 19.128 dolardan işlem görüyor.

Piyasa Yükselişe Geçecek Mi?

Vays’e göre, piyasa hissiyatı şu anda dengesiz olduğu için kripto piyasasında düşüş trendinin tersine döndüğü görülme olasılığı bulunuyor. Pek çok kişinin uzun bir kripto kışı beklediğini dile getiren popüler isim “Ne zaman piyasanın bir tarafında çok fazla insan olursa, durum tersine döner. Ve şu anda çok karamsar duygular görüyorum.” ifadelerini kullanıyor.

Makro cephede, deneyimli kripto tüccarı ve analist, tahviller ve emlak çöküşünün artması gibi geleneksel varlıklardaki olasılıklar nedeniyle dijital varlıkların kendilerine akan spekülatif paradan yararlanabileceğini söylüyor.

Analist “Tahvil piyasasında büyük bir çöküş olacağına inanıyorum. Emlak piyasasında bile bir çöküş olabilir. Ancak hisse senedi piyasasına ve kripto piyasalarına akan çok fazla spekülatif para olacağını düşünüyorum.” açıklamasını yapıyor.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kıdemli Analist: “Bitcoin’in 100.000 Dolar Olması An Meselesi!”

Sonraki Haber

O Belgere Ulaşıldı: Ripple’da (XRP) Şimdi Ne Olacak?

İlgili Haberler