Kıdemli Analist: “Bitcoin’in 100.000 Dolar Olması An Meselesi!”

İlayda Peker

Kıdemli bir Bloomberg analisti, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) altı haneli seviyeleri görmesinin sadece bir an meselesi olduğunu ifade ediyor.

“BTC’de 100.000 Dolar An Meselesi”

Bloomberg emtia stratejisti Mike McGlone, Stansberry Research’ten Daniela Cambone ile yaptığı yeni bir röportajda, artan benimseme ve sınırlı arz kombinasyonu nedeniyle Bitcoin’in fiyatının sonunda 100.000 dolara kadar büyük bir artış göreceğini düşündüğünü dile getirdi.

Bitcoin’in 100.000 dolara kadar yükselişinin sadece bir an meselesi olduğunu ifade eden analist, kripto para biriminin bir noktada boğa piyasasına gireceğini belirtti. Analiste göre, Bitcoin’in boğa piyasası yaşayacağı zamanla hisse senetleri ve altının yükseliş zamanı aynı olabilir.

Bunlara ek olarak McGlone, şu anda Bitcoin fiyatının düşüşte olduğunu kabul ediyor ancak 100 haftalık ve 200 haftalık hareketli ortalamada görülen seviyelerin de bir alım fırsatı olabileceğini dile getiriyor. Ayrıca analiste göre önümüzdeki 5 ve 10 yıl içinde arz-talep dengesindeki gerçekler BTC’yi yükselişe götürecek temeller arasında yer alıyor. McGlone’a göre hem talep hem benimsenme artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, yazının kaleme alındığı sırada 19.200 dolar seviyesinde işlem görüyor.

“Yarıştaki En Hızlı At: Bitcoin”

McGlone, kripto varlıklarının giderek daha fazla insanın anlamaya başladığı hızlı gelişen teknolojiler olduğunu ve BTC’nin “yarıştaki en hızlı at” olduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca tokenize dolar kullanımının arttığını da belirtiyor.

McGlone konuyla ilgili olarak, “Las Vegas’taki Webex konferansından yeni döndüm. Ve beklediğim gibi, insanlar BTC’nin yarıştaki en hızlı at olduğunu biliyorlar. Hızla ilerleyen bir teknoloji, geride kalamazsınız ve bunun bir parçası olmanız gerekiyor.” ifadelerini kullandı. Ayrıca analiste göre düzenleyiciler de Bitcoin ve kripto para birimlerinin potansiyelini yeni yeni anlamaya başlıyor.

Tüm bunlara ek olarak McGlone, lider kripto para biriminin altınla eşit küresel bir para birimi olacağını düşündüğünü de ifade ediyor. Altına karşı bir önyargısı olmadığını ifade eden analist, yatırımcıların altınla birlikte Bitcoin yatırımının olması gerektiğini düşündüğünü de belirtiyor.

Ayrıca McGlone, Bitcoin ile ilgili yakın vadeli görüşlerini de dile getiriyor ve yakın zamanda 20.000 doların geçileceğini ifade ediyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Guinness Rekorlar Kitabı, Kripto Paraları Dahil Etti!

Sonraki Haber

Tone Vays’in 2023 Bitcoin Fiyat Beklentisi

İlgili Haberler