Tone Vays: “Yıl Sonunda Bizi Bitcoin’de Ralli Bekliyor!”

İlayda Peker

2018’de Bitcoin’in çöküşünü doğru bir şekilde tahmin eden bir kripto yatırımcısı, BTC için yıl sonuna kadar iyi bir artış öngörüyor. Tone Vays yaptığı son açıklamalarda, Bitcoin’in mevcut ayı piyasasının en düşük seviyesi olan 15.700 dolardan yükseldikten sonra dar bir yatay kanal içinde işlem gördüğünü söylüyor.

Yıl Sonu Bitcoin Tahmini

Analist konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bu yatay kanalın %10’luk bir yükselişin ardından gerçekleşiyor olması, en azından küçük olan kanalın boyutu kadar bir sonraki kırılmanın yukarı yönde, potansiyel olarak %10 daha fazla olan önceki sıçramanın boyutu kadar olma olasılığının %50’den daha yüksek olduğunu gösteriyor.” sözlerini kullandı.

Tecrübeli yatırımcı Bitcoin için kısa vadede yükselişin devam etmesini beklerken, rallinin Bitcoin‘i büyük olasılıkla bir sonraki satış olayını tetikleyebilecek büyük bir direnç seviyesine iteceğini söylüyor.

Bu noktada 128 günlük hareketli ortalamaya dikkat çeken Vays, “Bu bizi, özellikle 128 günlük hareketli ortalamayla temas ederse, büyük bir direnç olan önceki kanalın alt tarafına götürür. Dolayısıyla bu sıçramanın muhtemelen yılsonuna kadar devam etmesini bekliyorum ve ardından herkes yılın başında yükseliş beklentisine geçecek ve ardından bir kez daha düşüş yaşanma olasılığı yüksek.” açıklamasını yapıyor.

Vays daha önce 15.000 doların altındaki seviyelere bir kez daha inme ihtimalinin yüksek olduğunu söylemişti. Bunun ana nedeninin ise 16.000 dolar seviyelerinde çok fazla zaman geçirilmiş olması olduğunu ifade ediyor. Piyasaların dibi görme şeklinin düşüşü bir satın alma fırsatına çevirmek için kısa vakit olmasını da ortaya çıkardığını ifade eden analist, Bitcoin’in satın alımlar için yatırımcılara birkaç hafta izin vermeyeceğini düşünüyor.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yazının yayına hazırlandığı sırada 16.925 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in mevcut fiyatı hemen hemen 1 ay önceki seviyelerinde. Bu da piyasadaki belirsizliği artımakla beraber yükseliş beklentilerini de tetikliyor gibi görünüyor.


Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

SBF O Önemli Tarihi Kaçırdı: FTX Olayında Şimdi Ne Olacak?

Sonraki Haber

FTX Eski CEO’su Sam Bankman-Fried Tutuklandı, Twitter Karıştı!

İlgili Haberler