Tone Vays, Sıkıcı Konsolidasyonun Ortasında Bitcoin’in Yükselmesini Bekliyor

Bitcoin Haber

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin‘in (BTC) mevcut düşük volatilite konsolidasyon döneminin güçlü bir kopuş rallisiyle çözülmesini beklediğini söylüyor.

Bitcoin Beklentileri

Yeni bir video güncellemesinde, deneyimli yatırımcı Tone Vays 123.000 YouTube abonesine, kral kripto “sıkıcı” bir konsolidasyon aşamasının ortasında olsa da, yukarı yönde yaklaşan bir patlamaya işaret eden işaretlerin yanıp söndüğünü söylüyor.

Vays’e göre, haftalık grafikteki temel hareketli ortalamalar (MA’lar) şu anda kral kripto için destek görevi görüyor:

Bu konsolidasyon gerçekten sıkıcı ama yükseliş yönünde. Hareketli ortalamalar birbirinden ayrılmaya devam ediyor… 50 haftalık MA düşmeye devam ederken, 200 haftalık yavaşça yükseliyor ve yeni mumlar üzerinde olduğu için yükselmeye devam edecek.

Vays, 20 haftalık hareketli ortalama 50 haftalık hareketli ortalamanın üzerine çıkmaya hazır göründüğü için Bitcoin‘in haftalık grafikte altın bir çarpı işareti göstermesini beklediğini söylüyor.

Teknik analizde, 20 haftalık MA gibi kısa vadeli bir hareketli ortalama, 50 haftalık MA gibi uzun vadeli bir hareketli ortalamanın üzerine çıktığında altın kesişme gerçekleşir. Yatırımcılar, bir varlığın yükseliş trendinde olduğunu gösterebileceği için altın kesişimleri yakından takip ediyor.

BTC Teknik Analiz

Vays ayrıca BTC’nin yönlü bir trend göstergesi olan Lucid SAR’larının iyi göründüğünü söylüyor.

Sonuç olarak, deneyimli yatırımcı Bitcoin’in iki hafta içinde konsolidasyondan çıkacağına inanıyor:

“Birkaç gün içinde, 20 haftalık ve 50 haftalık arasında bir geçiş daha yaşayacağız ve Lucid SAR’lar gerçekten güzel görünüyor. Yani hala yükselişteyiz. Tahsisatımız, piyasada hala %100 yükseliş yönünde. Henüz bizi korkutan bir şey yok. Bence önümüzdeki hafta ya da ondan sonraki hafta tekrar yükselişe geçeceğiz.”

Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada 28.034$’dan işlem görüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ETH 2.0 ve Yatırımcıların Tutumu: Ethereum Yorumları

Sonraki Haber

Kripto Topluluğu New York Times Bitcoin Madenciliği Makalesini Eleştiriyor

İlgili Haberler