Anthony Scaramucci’den Dikkat Çeken BTC, ETH ve Kripto Para Yorumu

Bitcoin Haber

Hedge fonu patronu Anthony Scaramucci, büyük bir katalizörün kripto varlıklarının daha geniş bir şekilde benimsenmesine neden olabileceğini söylüyor.

Bu Katalizöre Dikkat

SkyBridge Capital CEO’su, Yahoo Finance ile yaptığı yeni bir röportajda, ABD’deki bankacılık iflaslarından kaynaklanan serpintinin daha fazla insanı Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi en iyi kripto varlıklarına yatırım yapmaya teşvik edeceğini söylüyor:

Amerika Birleşik Devletleri’nde bölgesel bir bankacılık krizi var. Mevduatlarla ve Fed’in bunları nasıl ele alacağıyla ilgili bir güven krizi var. Belki başlangıçta yavaş da olsa bir hareket olacak ama daha fazla dijital varlığa, özellikle de Bitcoin ve Ethereum gibi şeylere doğru bir çeşitlendirme hareketi olacak.

Scaramucci ayrıca ayı piyasasının kripto için sona erdiğini tahmin ediyor:

Şu anda ayı piyasasını geride bıraktığımızı tahmin ediyorum.

Ayrıca, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan ve kısa süre önce ABD’li bir düzenleyici olan Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından dava edilen Binance’e de ağırlık veriyor.

Binance’i kripto endüstrisinde önemli bir varlık olarak nitelendiriyor ama aynı zamanda kripto para birimlerinin büyük borsaların geçmişteki patlamalarından nasıl kurtulduğuna da dikkat çekiyor:

Binance sektörümüzde çok önemli bir merkezi borsa. Binance’in başına bir şey gelirse, kısa vadeli bir darbe alacağını düşünüyorum… FTX düştüğünde kripto piyasasına zarar verdi, ancak bu piyasaya geçici bir zarar verdi. Sanırım Bitcoin 16,000$’a ulaştı…

Piyasa Yorumları

Bunlara ek olarak popüler isim, Mt. Gox adında bir borsanın 2014 yılında iflas ettiğini hatırlarsınız, Bitcoin ticaretinin %60’ı bu borsada yapılıyordu. İnsanlar bunun kripto paraların ve Bitcoin’in sonu olduğunu söylemişti. Elbette bu da gerçekleşmedi. Ve Binance CEO’su Changpeng Zhao‘ya (CZ) başarılar diliyorum. Onu şahsen tanıyorum. CZ’yi severim. Umarım bu sorunlar her neyse çözüme kavuşturur.” sözlerini kullanıyor. Scaramucci sözlerine şu şekilde devam ediyor:

Binance’in başına bir şey gelmesini kesinlikle istemiyorum. Ancak insanların kripto para piyasaları olarak bilinen ekosistemin, Bitcoin, Ethereum ve benzerlerinin çok dirençli olduğunu anlamaları gerektiğini düşünüyorum. Ve bu alana yönelik çok fazla bastırılmış talep var. Bunu şirkette yaptığımız zincir içi analizlerde görebilirsiniz.

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin 28,048$’dan işlem görürken Ethereum 1,871$ değerindeydi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin, Ethereum ve Kripto Paralarda Son Durum

Sonraki Haber

Elon Musk Bir Adım Attı ve Sonrasında Geri Çekti: Dogecoin

İlgili Haberler