Tone Vays Bitcoin Beklentisini Açıkladı: Ralli Mi Geliyor?

Bitcoin Haber

Tecrübeli yatırımcı Tone Vays, Bitcoin‘in (BTC) mevcut konsolidasyonunun kral kriptoyu yakın bir kırılma için hazırladığına inanıyor.

Bitcoin Yorumları

Yeni bir strateji oturumunda Vays, Bitcoin’in konsolidasyonunun BTC’nin trendine devam etmeden önce bir nefes almasına izin verdiği için sağlıklı olduğunu söylüyor.

Bitcoin’in geçen yılki ayı piyasasının zirvesinde nasıl konsolide olduğuna dair bir örnek veriyor. Vays’e göre, Bitcoin 20,000$’lık kilit psikolojik alanın altına inmeden önce Mayıs ve Haziran 2022 arasında bir süre durgunlaştı.

Konsolidasyonlar trendlerin devam etmesine yol açma eğilimindedir… Bunu burada [Mayıs 2022] gördük. Büyük bir düşüşün ardından gelen konsolidasyon bir başka büyük düşüşe yol açtı.

Vays düşüş örneği verse de, BTC‘nin 27.500 $ ile 28.500 $ arasında konsolide olduğu için yükseliş trendinde kaldığını söylüyor:

Yani şimdi yeni bir aralığımız var ve bakalım şimdi aralığın tepesine doğru mu gideceğiz? Burada iyimserim ve bu konsolidasyonun iyi olduğunu düşünüyorum ve 27.500 ila 28.500 dolar arasında ne kadar çok zaman geçirirsek, kırılma [bu] hafta o kadar iyi olacak.

BTC Teknik Görünüm

Aylık grafiğe bakan Vays, Bitcoin’in teknik göstergelerinin yeşil renkte yanıp söndüğünü söylüyor.

Yatırımcıya göre, piyasa katılımcılarının bir varlığı biriktirip biriktirmediğini izleyen bir gösterge olan Chaikin Para Akışı’nın (CMF) yukarı yönde hareket etmek için çok fazla alanı var. Ayrıca, trendin tersine dönme göstergesi olan hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) göstergesi için de aynı durumun geçerli olduğunu söylüyor.

Bir momentum göstergesi olan göreceli güç endeksine (RSI) gelince, Vays aylık zaman diliminde aşırı alım bölgesine yaklaşmaya başladığını söylüyor:

Bitcoin’de çok ilginç bir dönemdeyiz. Aylık göstergelere bakın. Temel aylık göstergeler – RSI, MACD ve CMF – süper yükselişte. RSI biraz aşırı ısınıyor, ancak bunun dışında süper yükselişteler.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Minecraft ve GTA, Blockchain Konusundaki Fikirlerini Değiştiriyor Mu?

Sonraki Haber

Binance ve CFTC: Borsadaki Bitcoin Oranı Düşüyor

İlgili Haberler