Tom Lee’ye Göre Tesla’nın Bitcoin Ödemelerini Durdurması BTC İçin İyi Olabilir

İlayda Peker

Fundstrat Global Advisors’ın yönetici ortağı Tom Lee, Tesla’nın çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin ödemelerini aniden askıya almasının lider kripto para birimi için gizli bir lütuf olabileceğine inanıyor.

Bitcoin ve Tesla

Araştırma şirketi yöneticisi Insider ile yaptığı bir röportajda, sektörün Tesla tarafından vurgulanan Bitcoin’in eksikliklerine çözümler ararken, geliştirmenin lider dijital varlığı çevreye daha dost hale getirebileceğini savunuyor.

Lee konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “İnsanları Bitcoin konusunda olumsuz etkileyeceğini sanmıyorum, ancak insanların dijital varlıklar tarafından yaratılan sorunlara odaklanmasını sağlayacak. Bunu, Bitcoin endüstrisinin yenilenebilir enerjilere odaklanması veya proof-of-work sağlamanın daha verimli yollarına odaklanması için bir eylem çağrısı olarak görmek muhtemelen daha iyidir. “

Geçtiğimiz haftaki açıklamasında Tesla, Bitcoin madenciliği ve işlemleri için fosil yakıtların artan kullanımıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Elektrikli otomobil üreticisi, sorun çözüldüğünde Bitcoin ödemelerini kabul etmeye devam edeceğini de söz verdi.

Ardından yapılan açıklamalarda ise, “Tesla herhangi bir Bitcoin satmayacak ve madencilik daha sürdürülebilir enerjiye geçer geçmez bunu işlemler için kullanmayı planlıyoruz.” sözleri kullanıldı.

Bitcoin Fiyatı

Tesla’nın Bitcoin ödemelerini durdurması ve ardından Elon Musk tarafından yapılan açıklamalar Bitcoin fiyatını olumsuz etkilemiş olsa da Lee, lider kripto para biriminin fiyat hedefini %25 yükseltti. Fundstrat’ın yönetici ortağı ve araştırma başkanı, 100.000 dolarlık ilk tahminine göre Bitcoin’in 2021’in sonunda 125.000 dolara ulaşmasını beklediğini ifade ediyor.

Yazının kaleme alındığı anda 45.500 doların üzerinde işlem gören Bitcoin, dün 42.000 dolar bandına kadar gerilemişti.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Plethori, Kurumsal ETF Ürünlerini Kullanıcılarıyla Buluşturuyor!

Sonraki Haber

Çin Finansal Kurumların ve Ödeme Firmalarının Kripto Hizmetlerini Yasakladı!

İlgili Haberler