Tom Lee’den İddialı Açıklama: Bu Gelişme BTC’yi 200.000 Dolara Götürebilir!

İlayda Peker

Yatırım araştırma şirketi Fundstrat Global Advisors’ın yönetici ortağı Tom Lee, bazı yatırımcı kategorilerinin kripto para ekosistemine adım atması sayesinde Bitcoin’in altı haneli rakamları görebileceğini ifade ediyor.

“Bitcoin 200.000 dolar Üzerine Çıkabilir”

Lee, bir CNBC röportajında, baby boomers kuşağının Bitcoin’e yatırım yapmadığını ancak yatırım yapmaları halinde lider kripto varlığın fiyatının 200.000 doların üzerine çıkabileceğini dile getirdi.

Popüler isme göre, ABD’deki mevcut nesil yatırımcıları Bitcoin’e yatırım yapmalarını teşvik etmek için çeşitli çalışmalar sürüyor ve dolayısıyla aslında yeni nesil değil de eski neslin kripto para ekosistemine adım atmasının çok önemli pozitif sonuçlar doğuracağı düşünülüyor.

Lee konuyla ilgili açıklamalarında, “Amerika’daki tüm servetin %76’sı 65 yaş üstü insanlar tarafından kontrol ediliyor.” diyor. Yani aslında Bitcoin’e yatırım yapma potansiyeli olan 100 trilyon dolarlık bir servet bulunuyor.

Bu noktada Lee, gelecek olan düzenlemelerin bu paranın kilidini açacağını düşünüyor. Eğer 100 trilyon doların sadece %2’si bile kripto paralara girse Lee’ye göre 10 ile 15 kat arasında bir artışa şahit olabiliri.

Bunlara ek olarak Lee, 2022 yılında Bitcoin’in 100.000 doları görebileceğini düşünüyor. Ayrıca Fundstrat Global Advisors’ın yönetici ortağı, kripto para birimleri için en büyük risklerden bazılarının, Bitcoin ağını güvende tutmak için kullanılan klasik kriptografik algoritmaları tehlikeye atabilecek teknolojinin geliştirilmesini içerdiğini söylüyor.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

JP Morgan’ın Önemli Metaverse Raporu ve Hamlesi

Sonraki Haber

FED Açıklamalarına Dakikalar Kaldı! Bitcoin (BTC) Nasıl Etkilenecek?

İlgili Haberler