Three Arrows Capital’de Neler Oluyor?

İlayda Peker

Kripto para piyasasında kötü haberler arka arkaya gelmeye devam ediyor. Öncelikle TerraUSD olayı ve arkasından gelen Celsius haberlerinden sonra şimdi de Three Arrows Capital gündemde.

Önde gelen bir kripto para fonu olan Three Arrows Capital, ETH fiyatları düşmeye devam ettikçe büyük tasfiyelerle karşı karşıya olduğu söyleniyor.

Olayın Detayları

Twitter’daki çeşitli hesaplar, sektörün en büyük fonlarından biri olan Three Arrow Capital‘in tasfiyeyle karşı karşıya olduğuna işaret eden analitik bilgileri paylaştı.

On-chain verilere göre, analitik sağlayıcı Nansen tarafından 3AC’ye ait olarak etiketlenen bir adres, tasfiyeyi önlemek için agresif bir şekilde 264 milyon dolarlık (223K ETH) bir pozisyona karşı AAVE borcunu geri ödüyor. Tanınmış bir analist olan On-chain Wizard, ETH 1042 dolara giderse pozisyonun tasfiye edileceği sonucuna vardı:

Dolayısıyla herhangi bir teminat eklenmezse veya kredi geri ödenmezse, piyasada devam eden düşüşler ile birlikte tasfiye gelebilir.

Bunlara ek olarak 3AC’nin kurucu ortağı Zhu Su, sınırlı da olsa ve herhangi bir kesin bilgi vermese de Twitter üzerinden, “İlgili taraflarla iletişim sürecindeyiz ve bunu çözmeye tamamen kararlıyız.” sözlerini kullandı.

Piyasada Son Durum

Tüm olaylar doğal olarak bütün kripto para piyasasını etkiledi ve toplam kripto para piyasası değeri 1 trilyon dolar altında seyrediyor. Buna ek olarak FED’in bugün saat 21.00’da yeni faiz kararını açıklayacak olması da piyasaları etkiliyor ve 75 baz puan artışının gelebileceği söylentileri düşüşlerin derinleşmesine sebep oluyor.

Yine de bazı analistler bunun sadece söylentide kalacağını ve artışın 50 geleceğini ifade ediyor. Eğer söylentiler gerçeğe dönüşürse de Bitcoin’de 20.000 ve hatta 18.000 doların test edildiğini görebiliriz.Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Celsius Avukatlarla Anlaştı: CEL Coin’de Son Durum!

Sonraki Haber

Do Kwon Hakkında Yeni Suçlama! Terra (LUNA) Fiyatı Neden Düşüyor?

İlgili Haberler