Bitcoin’de Düşüş Sürüyor: Destekler, Direnç Noktalarına Dönüşüyor

İlayda Peker

Kripto para piyasası tarihindeki en kötü haftalardan birini yaşıyor ve lider kripto para birimi başta olmak üzere tüm piyasa kırmızıya bürünmüş durumda. Bunun yanında uzun zaman sonra toplam kripto para piyasası değerinin de 1 trilyon dolar altına gerilediğini belirtmekte fayda var.

Bitcoin Fiyatı

Arka arkaya gelen negatif gelişmeler sebebiyle Bitcoin fiyatı destekleri bir bir kırdı ve 20.600 dolara kadar geriledi. BTC için 28.000 dolar, 25.000 dolar ve 23.000 dolar oldukça önemli destek seviyeleri olarak görülüyordu. Bununla birlikte yazının kaleme alındığı sırada BTC 21.000 dolar yakınında işlem görüyor ve analistlere göre 21.000 doların destek ya da direnç olarak işlem görmesi bir sonraki yön ile ilgili ipucu verecek.

Bunlara ek olarak analistlere göre Bitcoin fiyatının şu anda 24.000 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça altında işlem görüyor olması da negatif bir sinyal olarak değerlendiriliyor.

Yapılan açıklamalarda yukarı yönde ilk direncin 21.100 dolar seviyesinde olduğu ve BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 22.050 dolar civarında dirençle oluşan önemli bir düşüş trendi çizgisi olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan ilk büyük direncin 22.600 dolar seviyesinde olduğunu ifade eden analistler 23.000 doların da bir sonraki direnç olabileceğini ifade ediyor. Dolayısıyla daha önce destek olarak işlem gören seviyeler şu anda direnç noktalarına dönüşmüş durumda.

Bitcoin Düşüş Senaryosu

Lider kripto para birimi için bazı analistler daha fazla düşüşün mümkün olduğuna inanıyor ve çok küçük bir kesim de olsa fiyatın 9.000 dolara kadar gerileyeceğini ifade ediyor. Bununla birlikte analistlere göre 21.100 dolarlık direnç kırılamazsa Bitcoin, aşağı yönlü hareketini devam ettirebilir.

Bu durumda öncelikle 20.500 doların ve sonrasında da 20.200 doların destek olabileceği düşünülüyor. Eğer bu iki seviye de kaybedilirse BTC 20.000 dolarlık eski ATH seviyesin test edebilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dubai Merkezli Kopya İşlem Platformu Başlıyor: Billium

Sonraki Haber

Celsius Avukatlarla Anlaştı: CEL Coin’de Son Durum!

İlgili Haberler