The Sandbox Fiyatı: Metaverse Coin’lerde Son Durum!

İlayda Peker

Kripto para piyasasının en popüler metaverse coin’lerinden olan The Sandbox (SAND) yaşanan genel düşüşün etkisi altına girmiş durumda. Şu anda tüm piyasada olduğu gibi SAND yatırımcıları da önemli seviyelerin altına gerilememek için çaba sarf ediyor.

The Sandbox Fiyatı

SAND yazının kaleme alındığı an itibari ile 3,6 dolardan işlem görüyor ve SAND’in son 24 saat içinde %4’ün üzerinde değer kaybettiği görülüyor. SAND 9 Şubat’ta 4,8 doları gördükten sonra ciddi bir geri çekilme yaşamış oldu.

Analistler şu anda Sandbox fiyatında 3,5 doların önemli bir destek olduğunu ve bu desteğin aşağı yönlü kırılması halinde daha derin bir düşüş kaydedilebileceğini düşünüyor. Bu noktada analistlere göre şu anda teknik göstergeler yatay bir seyre işaret ediyor. Bu da yatırımcıların bir süre daha temkinli olması gerektiğini gösteriyor.

Buna ek olarak SAND fiyatının 3,5 dolarlık desteği koruması halinde yukarı yönlü bir hamle gelebileceği düşünülüyor. Eğer artış başlarsa metaverse coin’in ilk olarak 3,8 dolarlık direnci kırması gerekecek. Bu noktada sonra ise en güçlü direncin 4,8 dolarda olduğu düşünülüyor. 4,8 doların hacimli kırılımı ise 5 doların test edilmesini gündeme getirebilir.

Metaverse Coin’lerde Son Durum

SAND gibi pek çok metaverse coin de yaşanan genel düşüşten payını almış gibi görünüyor. Son 24 saat içinde piyasa değeri bakımından en büyük metaverse coin konumunda bulunan Decentraland (MANA) %4,6, Axie Infinity (AXS) %2, Enjin Coin (ENJ) %4,5 ve Ceek VR (CEEK) %4 değer kaybetti.

Metaverse coin’lerinde yukarı yönlü hamlelerin başlayabilmesi için öncelikle Bitcoin’in yeniden toparlanması gerekiyor. Lider kripto para birimi son 24 saat içinde yaklaşık olarak %1 değer kaybetti ve yazının kaleme alındığı an itibari ile 40.300 dolar seviyesinde işlem görüyor. Analistler satış baskısının devam etmesi halinde 40.000 dolarlık desteğin kaybedebileceğini ve 38.000 dolara kadar geri çekilme yaşanabileceğini ifade ediyor.

38.000 doların dip nokta olacağını düşünen analistler Mart ayında yükselişlerin grafiklere geri döneceğini umuyor. ancak yatırımcıların kripto para fiyatlarındaki volatiliteyi unutmadan hamle yapmalarında büyük önem bulunuyor.


Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

DAO Gerçeğiyle Yüzleşme Vakti! Yakında Daha Popüler Olacaklar!

Sonraki Haber

XRP Fiyatında Son durum: SEC Davası Ripple’ı Nasıl Etkiliyor?

İlgili Haberler