Tether’den Milyonlarca Dolarlık Hareketlilik!

Metin Alaca

Whale Alert tarafından tespit edilen işlem bilgilerine göre toplam piyasa değerine göre en büyük stablecoin konumundaki Tether yine milyonlarca dolarlık hareketliliğin merkezinde yer alıyor. Tether rezervlerinden devasa miktarda USDT çıktığı ve bunun iki ağda bölüştürüldüğü ifade edilmekte.

Tether toplamda 120 milyon dolar değerinde ek USDT piyasaya sürdü. Kripto para topluluğu ise şu an için Tether’in “kafasına göre” USDT basabildiğini ve hiçbir regülatörün bunu değerlendirmeye almadığını, bu sayede milyonlarca dolarlık ek USDT görülebileceğini vurgulamakta.

Tether CTO’sundan Açıklama Geldi

Tether CTO’su Paolo Ardoino bu işlemden sonra yine benzer bir açıklama yaptı ve Ethereum ağında envanter yenilemesine gittiklerini ifade etti. 120 milyon USDT direkt olarak Ethereum ağına, 40 milyon USDT ise Tron ağına gönderildi.

Tron ağına gönderilen USDT‘lerin büyük bir kısmının Binance kripto para borsasına aktarıldığı görülüyor. Tether uzun süreden beri Bitcoin fiyatını maniple etmekle suçlanıyordu ve tam da fiyatın durgun olduğu anlarda basılan milyonlarca dolarlık USDT bu şüpheleri daha da arttırmakta.

CTO Ardoino ise bunun tamamen talebe bağlı yenilenme olduğunu ifade ediyor.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Yüz Binlerce Bitcoin Satıldı: Piyasa Nasıl Tepki Verecek?

Sonraki Haber

Ünlü Bitcoin Balinasından Sert XRP ve Ethereum Açıklaması

İlgili Haberler