Tether (USDT): “Yetkililerle İşbirliği İçinde Çalışacağız”

İlayda Peker

Tether (USDT) ile ilgili endişeler uzun zamandır devam ediyor. Ancak Tether yaptığı son açıklama ile bu endişeleri gidermek için yetkililerle işbirliği yapacaklarını açıkladı ve bir nebze de olsa yürekler su serpti.

“Yetkililerle İşbirliği Yapacağız”

Tether, stablecoin’lerle ilgili sorunları çözmek için küresel yasa koyucularla birlikte çalışacağını duyurdu. 25 Kasım’da Twitter üzerinden yapılan açıklamalara göre şirket, bu sektörü inşa etmek için yetkililer ile işbirliği içinde çalışacağını söyledi.

Yaptığı açıklamalarda Tether, ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesine başkanlık eden Senatör Sherrod Brown’ın bir basın açıklamasına da değindi. Brown, stablecoin piyasaya sürenlere ve borsalara yatırımcıları nasıl koruduklarını soran mektuplar gönderdi. Mektubun alıcıları arasında ise Coinbase, Gemini, Paxos, TrustToken, Binance.US ve Tether yer alıyor.

Aslında Tether’in tweetler de bu basın açıklamasına bir yanıttı ve diğer birçok stablecoin piyasaya süren şirketler gibi, uyumluluk üzerinde çalıştıkları görülüyor. Tether, büyük ölçüde USDT arzının desteklenmesiyle ilgili olarak birçok tartışmanın merkezinde yer alıyor.

Stablecoin’ler ve Uyum Sorunu

Stablecoin’ler son dönemlerde ulusal para birimlerini tehdit edebilecekleri ve sınır ötesi ekonomik sorunlar ortaya çıkarabilecekleri için kanun yapıcıların çeşitli endişelere kapılmasına sebep oldu. Birkaç ülke ise stablecoin düzenlemesi veya en azından özel varlığın incelenmesi için hazırlanıyor.

Buna ek olarak USD Coin (USDC) stablecoin’inin arkasında yer alan Circle, bu yılın başlarında hesap verebilirlik standartlarını karşılamak için daha şeffaf olmaya çalışacağını duyurdu. SEC, Ekim 2021’in başlarında bir mahkeme celbi yayınladı ve Circle, düzenleyici ile tam olarak işbirliği yapacağını söyledi.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Centaurify ve Müzik Endüstrisi Devrimi

Sonraki Haber

Kriptolarla İlgili Kötü Niyetli Faaliyetlerden 2022’de Daha Yüksek Rakamlar Ele Geçirilebilir!

İlgili Haberler