Tether CTO’su USDT’deki Açığa Satışlar Konusunda Açıklamalar Yaptı!

İlayda Peker

Tether baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, stablecoin‘in dolara sabitlenmiş kripto varlığını açığa satmak isteyen hedge fonları tarafından “koordineli bir saldırıya” maruz kaldığını doğruladı.

USDT Short Pozisyonlar

27 Haziran Pazartesi günü Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Tether yöneticisi, Mayıs ayında Terra’nın (LUNA) çöküşünden bu yana hedge fonlarının short USDT pozisyonlarına yatırım yaptığı yönündeki sorulara yanıt verdi.

Ardoin hedge fonlarının, sonunda tokenleri çok daha düşük bir fiyata geri satın almak amacıyla “Tether likiditesine zarar vermek” için “milyarlarca” baskı oluşturmaya çalıştığını iddia etti. CTO, bazı hedge fonlarının durağan koin hakkında “FUD”un yayılmasına çabaladığı ve yardımcı olduğu yönünde suçlamalarda bulundu. Bu noktada yaptığı açıklamalarda CTO, trol ağları üzerinden de FUD yayıldığını ifade etti.

Bu söylentileri reddeden ve FUD yayanları eleştiren 12 bölümlük bir Twitter dizisinin parçası olarak Ardoino, şirketin düzenleyicilerle işbirliği yaptığını ve şeffaflık çabalarını artırdığını dile getirdi.

Bunlara ek olarak Ardoino, Tether’in hiçbir zaman bir geri ödemede başarısız olmadığını savundu, sadece son 48 saat içinde Tether’in toplam varlıklarının yaklaşık %10’unu ödediğini ve bunun “bankacılık kurumları için bile neredeyse imkansız bir şey” olduğunu söyledi. Ayrıca Tether‘in ticari kağıt riskini bu ay 45 milyar dolardan 8,4 milyar dolara düşürdüğünü ve “önümüzdeki aylarda” ticari kağıt desteğini bitirmeyi amaçladığını doğruladı.

USDT Fiyatı

Bununla birlikte, Ardoino’nun yorumları, şu anda 0,9989 doların hemen altında bulunan kripto fiyatındaki potansiyel bir düşüşten kar elde etmeyi uman short pozisyon sahipleri konusunda pek bir şey yapamayabileceği düşünülüyor.

Pazartesi günü, Wall Street Journal’dan bir rapor, Genesis’in kurumsal satış başkanı Leon Marshall’dan alıntı yaparak, özellikle geçen ay, aracılık platformu aracılığıyla Tether’in açığa satış işlemlerinde bir artış olduğunu belirtti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Yorumları: BTC’de Bu Seviyelere Dikkat!

Sonraki Haber

Bitcoin İçin Analistten Uyarı: Bu Seviyeye Gerileyebilir!

İlgili Haberler