Tether (USDT), Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM) Ağlarına Entegre Edilecek!

İlayda Peker

Ortaya çıkan son bilgilere göre 43 milyar dolarlık piyasa değerine sahip bir stablecoin olan ABD Doları destekli Tether (USDT), faaliyetlerini Web 3.0’ın en umut verici platformlarına genişletiyor.

Kusama, Polkadot ve Tether

Tether’in paylaştığı bir basın açıklamasına göre, USDT dahil olmak üzere stablecoin’lerin teknolojik ve pazarlama ilerlemesini küratörlüğünü yapan ekip, varlıklarını Polkadot ve Kusama’da dağıtmaya başlayacak.

Yapılan açıklamalara göre Polkadot’un “kanarya zinciri” ve Polkadot odaklı birçok girişim için test ortamı olan Kusama, bu sürümde yer alan ilk platform olacak.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, Polkadot ve Kusama‘nın Tether mekanizmaları için yeni nesil teknolojik ortamlar olarak görülmesi gerektiğini vurguladı ve “Polkadot, dijital token ekosistemindeki en heyecan verici projelerden biridir ve Polkadot’un gelişmekte olan DeFi ekosistemine güç verirken Tether token’ının da hazır bir şekilde alınmasını bekliyoruz. Polkadot, parachain yapısı ile önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde büyüme kabiliyetine sahiptir. Bu büyüme, yüksek ölçeklenebilirlik seviyesinden kaynaklanacaktır.” ifadelerini kullandı.

Polkadot ve Kusama’nın arkasındaki ilk çekirdek geliştirme kuruluşu olan Parity Technologies’de halkla ilişkiler müdürü Peter Mauric de bu sürümün Polkadot tabanlı dApp’lerin ilerlemesi için çok önemli olduğunu ekledi ve şu açıklamayı yaptı:

Çok zincirli bir geleceği göz önünde bulundurarak merkezi olmayan uygulamalar oluşturan ekipler, kullanıcıları için sorunsuz bir deneyim sağlamak için çok sayıda ağda çalışan yerleşik stablecoin’lere giderek daha fazla bakıyor.

Stablecoin’ler ve Parachain’ler

Aslında bu duyuru her iki takım için de devrim niteliğindedir. Tether için bu, ürününün çok zincirli bir ağda ilk kez dağıtılması olma özelliği taşıyor. Daha önce USDT’ler Algorand, Bitcoin Cash’in Simple Ledger Protocol (SLP), Ethereum, EOS, Liquid Network, Omni, Tron ve Solana tarafından entegre edildi.

Aynı zamanda, Polkadot ve Kusama için USDT, mekanizmaları tarafından barındırılan öncü bir stablecoin haline geliyor. Bu, Polkadot’un yüksek teknik performansının büyük bir kanıtıdır.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Holochain (HOT), BitTorrent (BTT) ve WINk (WIN) Sonrasında Yükseliş Sırası Verge’de (XVG) mi?

Sonraki Haber

Ripple (XRP) SEC’e Karşı Şimdilik Kısmi Zafer Kazandı!

İlgili Haberler