Tether Günlük ve Aylık İşlem Hacimlerinde Son 1 Yılda Rekor Kırdı

İlayda Peker

Yatırım varlığı olarak kripto paraları seçen artan sayıda yatırımcı, kripto para birimi işlem hacminde bir artışa neden oldu. 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan dünyanın önde gelen kripto para birimlerinin günlük ve aylık işlem hacimleri bu yıl yeni bir rekor kırdı.

Tether’in Artan Hacmi

Block Arabia tarafından sunulan rapora göre, dünyanın en yaygın kullanılan kripto para birimi olan Tether, aylık işlem hacminde 2,3 trilyon dolara ulaştı, Bitcoin’den neredeyse iki kat ve Ethereum’dan 2,5 kat daha fazla.

Aylık işlem hacmi Bitcoin‘den %95 daha yüksek olan Tether, şüphesiz küresel kripto piyasasındaki en önemli kripto paralardan birini parayı temsil ediyor. Dünyanın en çok kullanılan stablecoin’i olarak aynı zamanda birçok aktif yatırımcı için kripto piyasasına giden bir yol olarak da değerlendiriliyor.

CoinMarketCap verileri, Tether’in günlük işlem hacminin geçen yıl da arttığını gösteriyor. Haziran ve Temmuz 2020’de 20 milyar dolar ile 25 milyar dolar arasında ilerleyen Tether hacmi yıl sonunda 70 milyar dolara yükseldi.

Bununla birlikte 2021 yılı, dünyanın üçüncü en büyük kripto para biriminin en yüksek günlük işlem hacmine tanık oldu. Ocak ayında 100 milyar doları aştıktan sonra Tether’in 24 saatlik satın alma hacmi Şubat ayında yaklaşık 140 milyar dolara yükseldi ve büyümeye devam etti.

Tether Hacim Rekorları

Tether işlem hacmi 19 Mayıs’ta neredeyse 290 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve ardından Haziran ayının ilk yarısında tekrar 60 milyar dolar ile 90 milyar dolar arasına düştü. İstatistikler, Tether’in günlük işlem hacminin 22 Haziran’da bir yılda %400’lük büyük bir artışla 101 milyar doların üzerinde olduğunu gösteriyor.

Dünyanın en büyük ve en pahalı kripto para birimi olan Bitcoin ise aylık işlem hacminde neredeyse 1,2 trilyon dolara ulaştı. Ethereum, 30 günlük satın alma hacminde 908.1 milyar dolar ile en çok işlem gören üçüncü kripto para birimi oldu.

Bunu sırasıyla 352.6 milyar dolar, 286,6 milyar dolar ve 258.3 milyar dolar ile Ethereum Classic, EOS ve Dogecoin izledi. CoinMarketCap verileri önde gelen üç kripto para biriminin aylık işlem hacminde 4,4 trilyon doları aştığını gösteriyor.


Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

CoinMarketCap ve UniSwap’ten Önemli Token Swap Adımı

Sonraki Haber

Jack Dorsey’den Ethereum Yatırımı İddiasına Net Cevap! Twitter CEO’su Altcoin’leri Bir Kez Daha Reddetti!

İlgili Haberler