Tesla CEO’sundan Önemli Bitcoin (BTC) Açıklamaları

İlayda Peker

Tesla CEO’su Elon Musk yıllarca yaptığı gözlemlerin ardından Bitcoin’i desteklediğini açıkça dile getirdi. Musk bu yönde ilk adımı Cuma günü Twitter biyografisini sadece “Bitcoin” olarak güncellemesi ile atmıştı. Bugün ise bir ClubHouse görüşmesinde bu durumu açıkça dile getirdiği görülüyor.

Musk’tan Bitcoin Hamlesi

Musk’ın Cuma günkü Bitcoin güncellemesinin ardından lider kripto para birimi yarım saat içinde %14 gibi ciddi bir artış sergilemişti. CEO yaptığı son açıklamada ise “Ben bir Bitcoin destekçisiyim. Partiye geç kaldım ama bir destekçiyim. Bitcoin, geleneksel finans uzmanları tarafından geniş kabul görmenin eşiğinde.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak Tesla CEO’su diğer kripto para birimleri ile ilgili yaptığı açıklamalarda biraz daha çekimser kaldı ve “Diğer kripto para birimleri hakkında güçlü bir fikrim yok” sözlerini kullandı.

“Dikkatli Olmalıyım”

Tüm bu açıklamalara rağmen Musk Cuma günkü hamlesinin ardından kripto para piyasasında ne kadar büyük bir etkiye sahip olduğunun farkına vardığını ve dikkatli olması gerektiğini belirtti. Bu yüzden Musk, “Söylediklerime dikkat etmeliyim, piyasayı etkileyebilir” açıklamasını da yaptı.

Elon Musk ve Bitcoin

Aslında Elon Musk ilk olarak 2020 yılının başında Bitcoin ile ilgili açıklamalar yaptı. O dönemde Musk, Bitcoin’in sınırlı bir para birimi olduğunu ve bu sebeple geleceğin tek para birimi olma şansı olmadığını dile getirmişti.

O dönemde CEO kriptoyu, etkin bir şekilde nakit paranın ikamesi olarak gördüğünü ancak ana para birimi olma şansının olmadığını düşündüğünü belirtmişti. Ama Musk bu ayın başlarında şu anda kullanılan ana para birimlerinin de Bitcoin’in de benzer bir görüşü temsil ettiğini yine de Bitcoin’in çok daha büyük bir amaca hizmet ettiğini düşündüğünü ifade etti.

Şu anda ise ekosistemde en çok merak edilen konu Musk’ın ne kadar Bitcoin’e sahip olduğu.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Madencilerinin Kazançları Ocak Ayında 1 Milyar Doları Geçti

Sonraki Haber

Şubat Ayında Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para

İlgili Haberler