Tesla Bitcoin (BTC) Yatırımından Otomobil Satışından Daha Çok Mu Kazandı?

İlayda Peker

Analist verilerine göre Tesla, son Bitcoin yatırımından çoktan büyük kazançlar elde etti. Wedbush Securities’deki bir analiste göre, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık yatırımı halihazırda büyük bir kazanç getirmiş durumda.

Tesla’nın Bitcoin Karı

CNBC analisti Daniel Ives yaptığı açıklamalarda Tesla’nn 2020 yılında elde ettiği otomobil satışından çok 2021 yılında Bitcoin’den kar elde etme yolunda ilerlediğini savunuyor. Ives’in açıklamalarına göre, her ne kadar Bitcoin yatırımı Tesla için birincil kar elde etme yöntemi olmasa da şimdiden kar üst seviyelere ulaşmış durumda.

Tesla’nın yatırımının yalnızca bireysel yatırımcıları değil kurumsal firmaları da etkileyebileceğini ifade eden analist, önümüzdeki birkaç yıl içinde diğer şirketlerden de yatırım haberleri gelebileceğini dile getirdi. Ancak Ives, daha fazla şirket bilançolarına Bitcoin eklemeye başlamadan önce düzenlemenin büyük bir engel olacağını tahmin ediyor. Yine de analist, kripto piyasasının ana akım olarak benimsenmesinin daha fazla güç kazandığını ve bu yıl daha fazla ilgi göreceğini belirtti.

Düzeltme Yaşanacak Mı?

2021 yılının başından bu yana Bitcoin fiyatı yukarı yönlü bir ivme çiziyor ve fiyat 60.000 dolara adım adım yaklaşıyor. Ancak analistler 60.000 dolardan sonra ciddi bir düzeltme yaşanabileceği konusunda yatırımcıları uyarıyor.

Aslında büyük yükselişlerin ardından yaşanacak düzeltmelerin piyasa için önemli olduğu düşünülüyor. Şu an için 53.000 dolarda önemli bir destek bulunduğunu ifade eden analistler Bitcoin’deki düzeltmenin daha derin olabileceğini ve 40.000 dolar seviyelerinin, hatta 38.000 doların görülebileceğini ifade ediyor.

Yine de böyle bir düzeltmenin panik yaratmaması gerektiği ve sonrasında 100.000 dolar doğru bir yükselişin başlayacağı konusunda da hemen hemen hemfikir olunduğu görülüyor.Total
1
Shares
1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Analist: Popüler Olmayan Bu Token, Çok Kazandırma Potansiyeline Sahip!

Sonraki Haber

BNB ve ETH Yorum: Binance Coin, Ethereum’u Geride Bırakabilir Mi?

İlgili Haberler