Terra’nın İkinci Büyük Alımı Bu Altcoin’de Oldu!

İlayda Peker

Terra’nın geliştirilmesinden sorumlu şirket olan Terraform Labs ve Luna Foundation Guard (LFG), Terra’nın UST stablecoin rezervlerini desteklemek için toplam 200 milyon dolar değerinde Avalanche (AVAX) satın aldı.

Terra’dan AVAX Yatırımı

Terraform Labs tarafından yapılan bir duyuruya göre, “ekosistem teşviklerini stratejik olarak düzenlemek” için 100 milyon dolarlık yerel tokeni LUNA’yı AVAX ile takas etti. Öte yandan LFG, Avalanche Foundation’dan 100 milyon dolarlık AVAX satın almak için kendi UST’sini kullandı.

OTC alımlar, AVAX’i lider kripto para birimi Bitcoin ile birlikte UST’yi destekleyen ikinci token yapıyor. Daha önce ortaya çıkan haberlerden bildiğimiz gibi LFG zaten 1,5 milyar doların üzerinde değerde 35.767.98 BTC satın almıştı.

Terra’nın kurucusu Do Kwon geçmişte proje, merkezi olmayan sabit parası için ek bir güvenlik katmanı oluşturmak için BTC cinsinden rezervlerini oluşturduğundan, Terra Protokolü’nün lider kripto para biriminin en büyük sahiplerinden biri olacağını öne sürdü. Terraform Labs, projenin stablecoin rezervlerine eklemek için 10 milyar dolar değerinde Bitcoin almayı planlıyor.

Terra’nın Stablecoin’i

Terra, LUNA’nın algoritmik stablecoin’in sabitlenmesini ABD dolarına yapmak için kullanıldığı bir Proof of Stake (PoS) blok zinciridir. UST yedekteki herhangi bir varlık tarafından desteklenmese de kullanıcılar her zaman 1 dolar değerinde LUNA’yı 1 UST ile takas edebildiğinden ve bunun tersi de geçerli olduğundan, değeri LUNA‘nın basılması ve yakılması yoluyla sabitlenir.

UST’nin fiyatı 1 doların altına düşerse, LUNA ile takas edilebilir ve 1 dolara satılabilir, bu da arbitraj yatırımcıları için cazip hale gelir. 1 doları aşarsa, LUNA token sahipleri, kâr için tokenları 1 UST karşılığında takas edebilir. LUNA, bu işlemleri etkinleştirmek için basıldı ve yakıldı.


Total
20
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’de Bu Sinyaller Artış Gelebilir Diyor!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) İçin Kritik Uyarı! Tuzak Olabilir

İlgili Haberler