Bu Girişimler Bitcoin Benimsenmesini Artırabilir

İlayda Peker

Piyasanın ünlü kripto boğalarından biri gelecek olan düzenlemeleri kripto para biriminin daha geniş çapta benimsenmesi için ana katalizör olarak gördüğünü ifade ediyor.

“Bitcoin İçin Katalizör Olabilirler”

Bitcoin 2022 Konferansında konuşan Kevin O’Leary, Bitcoin ve yenilenebilir proo-of-work madenciliğini desteklediğini ifade etti. Devletler tarafından getirilen düzenlemelerin de yatırımcıların sektöre yönelik hissettikleri belirsizliği ortadan kaldırabileceğine inandığını dile getirdi.

Öte yandan “Mr.Wonderful” lakaplı ünlü yatırımcı ve medya kişiliği Kevin O’Leary aslında daha önce tokenler ve blok zinciri şirketleri de dahil olmak üzere kriptoların yatırım portföyünün %20’sini oluşturduğunu açıkladı ve dolayısıyla bir kripto boğası olarak tanınıyor.

O’Leary konferansta yaptığı açıklamalarda, ABD Kongresi’nin kripto endüstrisini hedef alan düzenlemeler üzerinde çalıştığını ve bunun olumlu bir işaret olarak kabul edildiğini, çünkü düzenleyici endişe netleştikçe sermayenin yakında agresif bir şekilde sektöre akacağını söyledi.

O’Leary konuyla ilgili açıklamalarında, “Son üç ayda Washington’da çok zaman geçirdim. İyi haber şu ki, temelde bunu proaktif bir şekilde düşünen birçok senatör ve temsilci var.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak O’leary, kripto para biriminin ABD borsasında listelenen “en güçlü 500 şirketi” içeren ve baskın endeks olan S&P 500’ün 12. sektörü olacağını iddia etti. Dolayısıyla O’Leary, düzenlemelerin geleceğine inanıyor ve bunun sektör için “iyi bir şey” olacağını vurguladı.

Yenilenebilir Madencilik

Konuşma sırasında dikkat çeken bir diğer konu ise proof-of-work protokolleri için yenilenebilir madencilik oldu. İlk olarak ünlü isim, proof-of-work madenciliği yapan borsaya kayıtlı şirketlere üç ayda bir denetim uygulayacak olan SEC tarafından başlatılan karbon denetim standartlarını eleştirdi.

Önerilen düzenlemeye göre, Marathon Digital Holdings ve HIVE Blockchain Technologies gibi Bitcoin madencilerinin karbon ayak izlerini üçüncü bir tarafça bildirmeleri gerekecek.

O’Leary, “İzleme hatasının o kadar büyük olduğunu ve hiçbir kamu denetçisinin bu ifadeleri imzalamayacağını” belirtmesine rağmen, düzenleyici gerekliliklerin şirketleri hidroelektrik, rüzgar ve nükleer enerji gibi yenilenebilir enerjiyi Bitcoin madenciliği için benimsemeye zorlayacağını da belirtti.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tesla Merkezli Yeni Bitcoin (BTC) Projesi!

Sonraki Haber

Ethereum Fiyatı: ETH’da Yükseliş Ne Zaman Başlar?

İlgili Haberler