Terra Kurucusundan Yeni Açıklamalar! Terra 2.0 Başlatıldı!

Fatih Uçar

Mayıs ayının başında büyük bir çöküş yaşayan Terra (LUNA) ve UST, ayın sonuna geldiğinde bambaşka bir şeye dönüştü. Öncelikle artık hayatımızda UST olmayacak ve ay başında alınan LUNA ve UST’ler “Classic” olarak isimlendirilen eski ağda varlıklarını devam ettirecek. Ancak bu tokenlerin talep görüp, görmeyeceği merak konusu. Son açıklamalar ve Terra 2.0 hakkında bilmeniz gerekenler.

Terra Kurucusundan Yeni Açıklamalar!

Terra’nın (LUNA) kurucusu Do Kwon, Terra 2.0’ın tüm kullanıcıların LUNA tokenlerinin rastgele doğrulayıcılara devredilmesini zorunlu kılan ‘Ninja’ koduna sahip olduğu iddialarını yalanladı. LUNA tokenlerinin zorunlu olarak devredilmesi konusu, kripto topluluğu üyesi @clayop tarafından gündeme getirildi ve bu özelliğin ‘etik dışı ve kendi egemenliğine aykırı’ olduğunu da ekledi.

Terra 2.0, tüm kullanıcıların (değişimler dahil) hakkediş tokenlerinin rastgele (veya önceden kayıtlı?) doğrulayıcılara devredilmesini zorunlu kılan bir ninja koduna sahip gibi görünüyor”.

Do Kwon yanıtında, yeni zinciri oluşturan Terra Proposal 1623’te hak kazanma veya kilitli tokenler konusunun vurgulandığına dikkat çekti. Do Kwon ayrıca @clayop’un Terra canlanma planını bütünüyle okumamış olabileceğini de ekledi. Do Kwon’un, Terra canlandırma planında hak edişten bahsedildiği yeri vurgulayan yanıtı, aşağıdaki Tweetlerde görülebilir.

Terra 2.0 Başlatıldı!

Aynı Twitter başlığında, kripto topluluğu üyesi @CsprLion, Do Kwon’a Terra 2.0’ın Terra classic’ten daha iyi olup olmayacağını sordu. Terra kurucusu Do Kwon ise hard fork ile başlatılan yeni Terra ağının çok daha iyi olacağını söyledi. Yazı hazırlandığı sırada LUNA yaklaşık 5 dolardan alıcı buluyor. Airdrop hakkedişi olan yatırımcılara parça parça dağıtım yapılacaktı. Bugünlerde toplam hakkedişin %30’u gönderiliyor ve 6 aylık periyotlarda kalan kısmı da ulaştırılacak. Arzın parçalı şekilde dağıtılmasındaki temel amaç ise fiyatı mümkün olduğunca ikinci bir çöküşten kurtarmaktır.

Yeni Terra tokeni aşağıdaki borsalardan alınabiliyor.

  • Gate
  • Bybit
  • Kraken
  • KuCoin
  • MEXC
  • OKX
  • Bitrue
  • Bibox
  • BingX

Öte yandan Güney Kore, Terra Form Labs hakkında soruşturmasını bu hafta başlattı. Birçok yatırımcı hard fork ile gelen tokenlerin zararlarını karşılayamayacağını söyleyerek Do Kwon’a tepki gösteriyor.Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Planet Sandbox, DApp ve NFT Marketplace’i Başlatıyor 

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Rekora Gidiyor! Tarihi Düşüş Dönemi!

İlgili Haberler