Terra 2.0 Nedir? Binance Neden LUNA ve UST’yi Kaldırdı!

Fatih Uçar

Binance ve diğer kripto para borsaları LUNA ve UST işlem çiftlerini kaldırdı. Peki Terra 2.0 nedir? LUNA ve UST yatırımcıları bu ay ciddi kayıplar yaşadı ve en büyük 10 kripto para arasında yer alan Terra (LUNA) %100’e yakın değer kaybetti. Bu zararların telafi için çözümler aranıyor, Terra 2.0 en çok oyu alan çözümdür. Peki detaylar neler?

Terra 2.0 Nedir?

Hemen hemen tüm kripto topluluğu Terra (LUNA) fiyaskosunun farkında. Genel olarak, Terra ekosistemi dibe vurduğundan yatırımcılar milyarlarca dolar para kaybetti. Terra ve ekibi, ölü ağı mezarından çıkarmak için yeni bir teklif başlattı. Neyse ki, teklif, onu destekleyen toplam oyların %65,5’ini alarak geçti. Terra 2.0 söz konusu oylamadaki teklifti.

Bu, Do Kwon‘un Terra blockchainin yeniden başlatma ve LUNA 2.0 tokenlerini oluşturma önerisini içeriyordu. Bu, TerraUSD (UST) algoritmik stableconini çöküşünün ardından, yatırımı etkilenenlerle orantılı olarak airdrop şeklinde gönderilecek yeni tokenin de ilk adımıdır. Teklifte verilen ayrıntılara göre, Terra 2.0’ın Cuma günü ana ağa çıkması planlanıyor.

Binance Neden LUNA ve UST’yi Kaldırdı!

Son 12 saat içinde Huobi, Bitfinex ve Bitrue, Terra‘nın yeni sürümlerini ve yerel tokeni LUNA’yı destekleme niyetlerini paylaştı. Binance ve FTX gibi borsalar da Terra 2.0’ı destekleyecek. İşlem çiftleri bu sebepten kaldırıldı. Airdrop alacak kullanıcılar saldırı öncesi ve saldırı sonrası yatırımcılar şeklinde ikiye ayrılıyor. 7 Mayıs milat olarak kabul ediliyor ve bu tarihten önce alım yapanlar daha fazla airdrop hakkedişine sahip olacak.

27 Mayıs tarihinde alınacak anlık görüntüyle de saldırı sonrası LUNA ve UST alan yatırımcılar belirlenecek. Bugün işlemlerin durdurulması anlık görüntünün doğru bir şekilde alınabilmesi için yapıldı. Cüzdanınızda değeri sıfıra eşit olan LUNA ve UST tokenleriniz varsa endişelenmeniz gerekmiyor. Borsanız sizin için airdrop süreçlerini yönetecek. Birkaç gün içinde cüzdanınıza yeni LUNA tokenleri gelecek ve işlem çiftleri yeniden aktifleştirilecek. Hesaplamalarla alakalı detaylar borsalar tarafından tahmini olarak yarın paylaşılacak.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Elon Musk’tan Önemli Açıklama: “Videodaki Kişi Ben Değilim”

Sonraki Haber

Bu Altcoin Çin Sebebiyle Ciddi Değer Kaybı Yaşadı!

İlgili Haberler