Terra Kurucusu Do Kwon, Bitcoin’lerini Taşıdı Mı?

İlayda Peker

Terra’nın kurucusu Do Kwon, Güney Kore mahkemesi kendisine karşı bir tutuklama emri çıkardıktan sonra milyonlarca Bitcoin’i nakde çevirme girişimi ile ilgili ortaya atılan iddiaları reddetti.

Kırmızı Bülten Etkisi Mi?

Kwon Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda medya kuruluşlarının yanlış bilgi verdiğini dile getirdi. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan haberlere göre, Güney Koreli yetkililer, önde gelen iki kripto para borsası olan KuCoin ve OKX‘ten 3.313 Bitcoin’i bloke etmesini istemişti. KuCoin’in yaklaşık 27 milyon dolarlık Bitcoin‘i bloke etmeyi kabul ettiği ancak OKX’in bu duruma yanaşmadığı iddia edilmişti. Buna ek olarak Kwon için kırmızı bülten çıkmasının ardından Terra’nın arkasındaki kar amacı gütmeyen Luna Foundation Guard için yeni bir cüzdan oluşturduğu da iddia ediliyor.

Öte yandan Kwon Twitter aracılığı ile yaptığı açıklamalarında yaklaşık bir yıldır KuCoin veya OKX kullanmadığını ifade etti. Güney Koreli yetkililer tarafından LFG veya başka bir kuruluştan gelen hiçbir fonun bloke edilmediğinde de ısrarcı olduğu görülüyor.

Ayrıca  Interpol’ün Güney Kore’nin sermaye piyasası yasasını ihlal etmekle suçlanan Kwon için kırmızı bülten çıkardığı bildiriliyor. Ancak Güney Koreli girişimci kaçak durumda olduğunu da inkar ediyor. Kwon geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, “kaçak” olduğu ile ilgili spekülasyonları da reddetmiş ve saklanmak için hiç çaba göstermediğini dile getirmişti.

Terra Classic ve LUNA

Ekosistemin stablecoin’inin dolar sabitini kaybetmesinden sonra ekosistemin diğer coin’leri ciddi zarar gördü. Yatırımcıların zararını karşılamak için bir fork ile yeniden piyasaya sürülen ve LUNA adını alan coin yazının kaleme alındığı sırada 2,45 dolardan işlem görüyor. Bunun yanında eski LUNA’yı temsil eden Terra Classic (LUNC) de yazının kaleme alındığı sırada 0,00026 dolardan işlem görüyor.

Bunlara ek olarak işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası konumunda bulunan Binance LUNC’de yakım işlemlerini destekleyeceğini açıkladı. Bunun üzerine LUNC fiyatında gözle görülür bir artış yaşandı. Ancak hype’ın son ermesi ile birlikte kripto para biriminin geri çekildiği görülüyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

2030 Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: Bu Rakam Mümkün Mü?

Sonraki Haber

ETH Rakibi Bu Altcoin’de Balina Aktivitesi Arttı!

İlgili Haberler