Terra Classic Topluluğu USTC’nin Yeniden 1 Dolar Olmasını Hedefliyor

Bitcoin Haber

2022’deki çöküşten 1 yıldan fazla süre geçmiş olmasına rağmen, LUNC ve USTC hala borsalarda işlem görmeye devam ediyor. Terra’nın çöküşünü tetikleyen ve kripto para piyasalarında zincirleme iflasları başlatan Do Kwon ve ekibinin başarısız ekonomik tasarımı nedeniyle, Terra tekrar gündeme geldi.

Terra Classic (LUNC) topluluğu, daha önce UST olarak bilinen ve Terra ekosisteminin çöküşünü başlatan stablecoin için harekete geçti. Bu olay, kripto ekosisteminden yüz milyarlarca doları silerek, algoritmik stablecoinlere karşı öfkeyi tetikledi.

Do Kwon, UST’nin trilyonlarca LUNA basılırken sıfıra düştüğü için Mayıs 2022’de tokenleri terk etti. Ancak mağdurlar, LUNC ve USTC adıyla bu enkazı canlı tutmaya çalışıyorlar.

Terra Classic topluluğu, çöküş sırasında yok olan stablecoini yeniden canlandırmak için USTC basımını durdurmayı önerdi. Bu yaklaşımla, USTC’nin tekrar 1 dolara ulaşması hedefleniyor. Bu hedef için yapılan oylama, %59 lehte oy ile kabul edildi.

LUNC Metrics’e göre, topluluk şimdiye kadar sadece 75 milyar token yakmayı başardı, bu da dolaşımdaki yaklaşık 6 trilyon tokenın yaklaşık %1’ine denk geliyor. Önerinin kabul edilmesi, Binance gibi kuruluşların yeniden basım işlemlerinin sona erdiğini bilerek USTC yakmaya başlamasına olanak sağlayabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

OpenSea’den Kullanıcılarına API Sızıntısı Uyarısı

Sonraki Haber

Eylül Ayı Kripto Para Yatırımcıları İçin Durgun Geçiyor

İlgili Haberler