“Temsilciler Meclisi’nden SEC Başkanı Gensler’a: Spot Bitcoin ETF Onayını Verin”

Bitcoin Haber

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin dört üyesi, Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’e mektup göndererek, SEC’i Spot Bitcoin ETF onayını vermesi için çağrı yaptı. Temsilciler Meclisi liderliğindeki çoğunluk temsilcisi Tom Emmer de bu çağrıyı destekliyor. Komitenin üyeleri, Gensler’in komitede ifade vermesi öncesinde bu mektubu gönderdi. SEC’in vadeli işlemler için ETF onayı verdiği halde, spot ETF onayından kaçınmasının gerekçesinin geçerli olmadığına dikkat çekildi.

Komitenin üyeleri, SEC’in son GBTC kararında fiyat volatilitesine dair bahanesinin de reddedildiğini belirtti. Düzenleyici kurumun mevcut tutumunun ileriye dönük olarak savunulamaz olduğu ifade edildi. Mektupta, “Temyiz Mahkemesi’nin kararının ardından, bu tür başvuruları tutarsız ve ayrımcı standartlar altında reddetmeye devam etmek için hiçbir neden kalmamıştır. SEC’in mevcut duruşu ileriye dönük olarak savunulamaz” denildi.

Bu çağrı, SEC’in kripto para yatırımcılarına karşı olumsuz ayrımcılığının son bulması ve Spot Bitcoin ETF onayının verilmesi için yapıldı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin’de Yüzde 50 Kayıp Riski: Yatırımcılar Alarmda

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatları Cadılar Bayramı’nda Yükselişe Geçiyor mu?

İlgili Haberler