BTC Kullanımı Artıyor: Sırada Coca-Cola Var

BTC Kullanımı Artıyor: Sırada Coca-Cola Var

Avustralya ve Yeni Zelanda’daki 2.000’den fazla Coca-Cola otomatı artık bir ödeme seçeneği olarak Bitcoin’i (BTC) kabul ediyor.

Coca-Cola ve Bitcoin

Yapılan açıklamalara göre, Asya Pasifik’teki markanın en büyük şişeleyicisi ve distribütörü olan Coca-Cola Amatil, bu girişimi için kripto ödemeleri start-up’ı Centrapay ile ortaklık kurdu.

Öte yandan BTC ile ödeme yapabilmek için, kullanıcıların telefonlarına Sylo Smart Wallet’ı yüklemeleri gerekiyor. Cüzdan kurulduktan sonra Centrapay, kullanıcıların Amatil’in Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinde ödeme yapabilmeleri için bir QR kodu taramasına izin veriyor. Böylece otomatlar Bitcoin ile Coca-Cola satın alınabiliyor.

Bunların yanında Centrapay, markaların doğrudan kullanıcılarla bağlantı kurmasına ve gelir potansiyellerinin artmasına yardımcı olduklarını ifade ediyor. Adidas, KFC ve Jack Daniel’s gibi dev markalar Centrapay’in web sitesinde müşteri olarak listelenen markalardan bazıları olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca Centrapay CEO’su Jerome Faury, şirketin dijital varlıkların benimsenmesinin önündeki iki engeli çözdüklerini ifade ediyor. CEO’ya göre bu iki engel, entegrasyon karmaşıklığı ve zayıf kullanıcı deneyimleriydi ve şirketinin bunları çözdüğü ifade ediliyor. Bununla birlikte Centrapay işini küresel olarak büyütmeyi de planlıyor. Faury, “Kuzey Amerika’da bir varlık gösteriyoruz ve gelecekteki yeniliklerimizde Amerika piyasasını hedefleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin Ödemeleri

Her ne kadar geleneksel paralar kadar olmasa da günümüzde birçok şirket Bitcoin ile ödeme kabul ediyor. Örneğin; Fransa’da 5.200 tütün dükkanından Bitcoin ödemesi kabul ediliyor. Bunun yanında fastfood devi Burger King de Almanya’da Bitcoin ödemesi kabul etmeye başladı.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.