Temel Göstergeler 2 Altcoin’in Değerinin Düşük Olduğunu Gösteriyor

Bitcoin Haber

Kripto para analiz firması Santiment tarafından paylaşılan ve önceki Bitcoin ayı piyasası diplerini doğru bir şekilde zamanlamak için kullanılan önemli bir gösterge, şu anda iki metaverse odaklı altcoin olan Decentraland ($MANA) ve The Sandbox‘ın ($SAND) “hala değerinin altında” olduğunu öne sürüyor.

2 Altcoin’de Önemli Gösterge

Firmanın mikroblog platformunda 150.000’den fazla abonesiyle paylaştığı bir tweet’te, ApeCoin ($APE) hala %16’lık 1 yıllık MVRV endeksine sahipken, $MANA ve $SAND’ın -%60 ve -%33 gibi çok daha düşük rakamlara sahip olduğunu ve kripto para birimi alanındaki son fiyat artışlarına rağmen “hala değerinin altında” olduklarını öne sürdüğünü belirtti.

MVRV oranı, bir kripto varlığın toplam piyasa değerini, fiyatının aşırı veya düşük değerli olup olmadığını değerlendirmek için gerçekleşen piyasa değeriyle karşılaştırır. Yüksek bir değer, sahipler kar elde edebileceğinden potansiyel satış baskısına işaret ederken, negatif bir değer satış baskısı riskinin daha düşük olduğunu gösterir.

MVRV Göstergesi

Gösterge, BTC ayı piyasası diplerini doğru bir şekilde tahmin etmek için kullanılmıştır. Analist Ali Martinez’e göre, 2015 yılında Bitcoin’in Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere bölünmesiyle hesaplanan MVRV endeksi -%56,85’e düşerek “ayı piyasasının sonunu işaret etti.” Aralık 2018’de, Bitcoin’in fiyatı 20.000 $’a yakın bir seviyeden 3.000 $’ın biraz üzerine düştükten sonra, -%55,62’ye geriledi.

Santiment’e göre MVRV endeksi, “potansiyel kârlar arttıkça daha fazla insan satmaya istekli olacağından” artar ve “bir varlığın ne kadar aşırı değerli veya düşük değerli olduğuna dair bir fikir verir.” Firmaya göre, MVRV %100 ise, tüm sahipler coinlerini mevcut fiyatlardan satarsa %100 kâr elde ederler. Diğer uçta ise, bir varlığın ortalama olarak ne kadar düşük değerli olduğunu gösterir.

CryptoCompare verilerine göre, $SAND fiyatı son 30 gün içinde %56’nın üzerinde artış gösterirken, $MANA fiyatı aynı dönemde %100’ün üzerinde artış göstermiştir.

Bu fiyat artışları, amiral gemisi kripto para biriminin fiyatının 21.000 $’a yükseldiğini ve alanın toplam piyasa kapitalizasyonunun 1 trilyon $’a yaklaştığını gören daha geniş bir kripto para birimi piyasası toparlanmasının ortasında geldi.


Total
14
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD SBF’nin Yaklaşık 700 Milyon Dolarlık Varlığına El Koydu

Sonraki Haber

Ethereum (ETH), BNB, Bitcoin ve Diğer Kriptolar: Yükseliş Sürecek Mi?

İlgili Haberler