Teksas Kripto Paraların Merkezi Olabilir Mi?

İlayda Peker

Dünyada bazı alanlarda kripto para birimleri ile ilgili negatif adımlar atılırken bazı alanlarda da kripto para birimlerinin ciddi anlamda benimsendiğini ve yönetim organlarının da bu durumu desteklediğini görüyoruz.

Teksas, Kripto Merkezi Olur Mu?

Elde edilen son bilgilere göre Senatör Ted Cruz, memleketi Teksas eyaletinin kripto geliştirmenin merkezinde olmasını istiyor. Cruz konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bitcoin’e inanıyorum. Teksas’ın Bitcoin ve kripto için Dünya gezegenindeki vaha olmasını istiyorum.” sözlerini kullandı.

Öte yandan Cumhuriyetçi Cruz, 23 Mayıs’ta “Bitcoin ve Amerikan Deneyi” adlı bir etkinlikte muhafazakar düşünce kuruluşu Heritage Foundation’ın açılış konuşmasında bu açıklamaları yaptı. Cruz, Teksas’ta kripto para madenciliğinin son zamanlardaki genişlemesine de atıfta bulundu. Cruz, Çin’in kripto konusundaki son baskısını açıklarken, Senatör Elizabeth Warren ile ilgili şunları söyledi:

Kontrol edemeyecekleri bir şeyi sevmiyorlar. Çoğu Demokratın Bitcoin’i sevmemesinin tam nedeni bu. Bitcoin neden Elizabeth Warren’ı rahatsız ediyor? Çünkü O, her birimizin banka hesaplarını kontrol edebilmek istiyor.

Merkez Bankası Dijital Para Birimleri

Cruz, yaptığı açıklamalarda merkez bankası dijital para birimleri ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell‘ın Senato Bankacılık Komitesi başkanı Senatör Sherrod Brown ile çalışmasını eleştirirken Cruz, “Merkez bankası dijital para biriminin korkunç bir fikir olduğunu düşünüyorum. Bunun çok tehlikeli bir fikir olduğunu düşünüyorum” sözlerini kullandı.

Merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) bir kesim tarafından kripto para birimlerinin benimsenmesi artıracakları için desteklenirken bir kesim de CBDC’lerin gerçek kripto para birimleri olmadığını ve ekosisteme zarar verebileceğini ifade ediyor.Total
25
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Coinbase’den BNB Chain ve Avalanche Hamlesi

Sonraki Haber

Kripto Paralarla İlgili Sert Açıklamalar!

İlgili Haberler