Teknoloji Devinden Çok Önemli Bitcoin (BTC) Hamlesi

İlayda Peker

Güney Koreli elektronik devi, ilk olarak Şubat 2019’da duyurulan kripto para odaklı alışveriş uygulaması Lolli ile ortaklığını yeniledi. Şu andan itibaren Lolli kullanıcıları çeşitli Samsung ürünlerini (TV, çamaşır makineleri, cep telefonları) satın alabiliyor ve Bitcoin (BTC) ödüllerinde yüzde 4,5’e kadar ödül kazanabiliyor.

Bitcoin Alışverişleri Artıyor

Şirket ayrıca geçen ay teknoloji şirketi Garmin ve kozmetik markası Fenty Beauty için de destek ekledi.

Mayıs ayında start-up, süperstar aktör Ashton Kutcher tarafından kurulan bir risk sermayesi şirketi olan Sound Ventures gibi önemli katılımcıların bulunduğu 3 milyon dolarlık bir seed turunu tamamladı.

Bunlara ek olarak 2018’de yeniden kurulan Lolli, Kasım ayında Alibaba’nın Amerikalı kullanıcılarına kripto para ödülleri sunmaya başladı ancak ortaklık başarısız oldu. Şu anda Lolli 1.000’den fazla önemli mağazayı destekliyor. Ancak yalnızca ABD merkezli müşteriler için kullanılabilir durumda.

Ayrıca CNBC Lolli’yi 2019’da “Upstart 100” listesine dahil etmişti.

Samsung’dan Önemli Girişim

Samsung’un böyle önemli bir adım atmış olması kripto para ekosistemi adına oldukça önemli. Daha önce de PayPal’ın kripto para alım satım işlemi başlatmış olması piyasada büyük yankı uyandırmıştı.

Ayrıca PayPal’ın bundan sonraki adımının bir PayPal token çıkarmak olabileceği düşünülüyor. CoinShares’in CSO’su Meltem Demirörs, PayPal’ın kripto para birimleri alım-satımına izin vereceğini açıklamasının ardından şirketin kendi token’ını çıkarmasına şaşırmayacağını dile getirmişti. CSO konuyla ilgili olarak, “Önümüzdeki altı ile 12 ay içinde PayPal’ın birçok ödeme şirketinde gördüğümüz dijital dolara benzer kendi dijital para birimini piyasaya sürdüğünü görürsek şaşırmam.” ifadelerini kullanmıştı.

PayPal’ın henüz bu konuyla ilgili bir açıklamasının ya da girişiminin mevcut olmadığını belirtmekte fayda var.

Bunun yanında Bitcoin’de yaşanan mevcut fiyat artışlarının da bu gibi büyük firmaların kripto para ekosistemine adım atması ile desteklendiği düşünülüyor. Lider kripto para birimi dün 15.5960 dolara kadar yükseldi ve sonrasında bir konsolidasyon aşamasına girdi.

Bitcoin’i Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) gibi piyasa hacmi bakımından büyük altcoin’ler de takip etti. Ayrıca DeFi token’larının da yeniden toparlanmaya başladığı ve tüm piyasanın pozitif hareketler sergilediği görülüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin, Büyük Bir Arz Krizi İle Karşı Karşıya Olabilir Mi?

Sonraki Haber

XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 8/11/2020

İlgili Haberler