PayPal’ın Bir Sonraki Adımı “PayPal Token” Olabilir Mi?

İlayda Peker

Büyük bir endüstri yöneticisine göre, küresel dijital ödeme devi PayPal, kripto endüstrisine resmi olarak girdikten sonra kendi kripto para birimini çıkarmayı planlıyor olabilir. Dijital varlık yönetimi firması CoinShares’in CSO’su Meltem Demirörs, PayPal’ın kripto para birimleri alım-satımına izin vereceğini açıklamasının ardından şirketin kendi token’ını çıkarmasına şaşırmayacağını dile getirdi.

PayPal Token

Demirörs CNBC ile gerçekleştirdiği bir röportajda, PayPal’ın kripto para işlemlerine izin verme adımının bir token’dan hemen önceki adım olabileceğini ifade etti. CSO konuyla ilgili olarak, “Önümüzdeki altı ile 12 ay içinde PayPal’ın birçok ödeme şirketinde gördüğümüz dijital dolara benzer kendi dijital para birimini piyasaya sürdüğünü görürsek şaşırmam.” ifadelerini kullandı.

Demirors, şirketin Facebook’un Libra dijital para birimi projesinin yönetim organı olan Libra Derneği’nden resmi olarak ayrılması nedeniyle PayPal’ın kendi token’ını piyasaya sürmekle ilgilenebileceğini söyledi. Libra Derneği’nin bir üyesi olan PayPal, projenin Haziran 2019’daki lansmanından birkaç ay sonra girişimden ayrıldı ve Libra ile ilgili düzenleyici incelemenin önlerinde bir engel oluşturmasını istemediklerini dile getirdi.

Buna ek olarak PayPal CEO’su Dan Schulman daha sonra yaptığı açıklamalarda, dünya çapında güvenilen bir şirket olarak PayPal için düzenleme ve uyumluluğun temel olduğunu dile getirdi. Ayrıca PayPal’ın “Libra ile rekabet etmesi gerekmeyen” bir ürün geliştirdiğini de belirtti.

PayPal’ın Kripto Adımı

21 Ekim’de PayPal, şirketin doğrudan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) dahil olmak üzere bir dizi kripto “satın alma, saklama ve satma” faaliyetlerine izin vereceğini resmi olarak duyurdu. Yeni özellik ile PayPal müşterileri, 2021’in başından itibaren PayPal’ın dünya çapındaki 26 milyon işletmesinden herhangi birinde alışveriş yapmak için kriptolarını kullanabilecekler.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) 13.000 Dolar İçin Savaş Veriyor: Galibiyet Ne Zaman Gelecek?

Sonraki Haber

Şirketlerin Toplam Bitcoin Yatırımı Çok Yüksek Seviyeler Ulaştı!

İlgili Haberler