Teknoloji Devi Meitu’dan Bitcoin ve Ethereum’a 50 Milyon Dolarlık Ek Yatırım Kararı

Mert Bahçe

Çin borsasında listelenen dev teknoloji firması Meitu, 50 milyon dolar değerinde ek bir Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) alımı daha yaptı. Meitu geçtiğimiz günlerde toplam 40 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum satın almıştı. Bununla beraber firma kripto para birimlerine sürekli yatırım politikası sözünü tutmuş oldu.

Meitu, Bitcoin ve Ethereum Varlıklarını Artırıyor

Çin ve Hong Kong borsalarında listelenen Meitu, şirket rezervlerine toplam 50 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum ekledi. Bununla birlikte Meitu, bu ay itibariyla kripto para birimlerine 90 milyon doların üzerinde yatırım yaptı. Bu yatırımlarıyla beraber Meitu’ya, Asya bölgesinin Microstrategy’si yakıştırmaları yapıldı. Alımın ayrıntılarını paylaşan şirket, 386.08 BTC’yi 21.6 milyon dolara ve 16.000 ETH’yi 28.4 milyon dolar karşılığında rezervlerine eklemiş oldu.

Şirket yetkililerinin son açıklamasına göre, Blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri henüz biçimlenme aşamasında. Ayrıca şirket yönetim kurulu, finans ve teknoloji endüstrisinde potansiyel bir yıkıcı güç olarak gördükleri Blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri hakkında şunları kaydetti: “Yönetim kurulu olarak, 2005 yılında mobil internet endüstrisine bakış açımıza benzer şekilde, Blockchain endüstrisinin de hala erken aşamada olduğuna inanıyoruz. Bu bağlamda kurulumuz, kripto para birimlerini değer deposu olarak görüyor.”

Meitu, BTC Yatırımı Yapan Dev Kurumlardan Etkilendi

Meitu yetkilileri, Tesla ve Microstrategy gibi dev kurumların Bitcoin yatırım politikası izlemesi ve kripto para birimlerinin toplum nazarında benimsenme oranlarının artışı sonucunda bu yatırım kararına vardıklarını belirtti.

Meitu 2016 yılında halka açılarak Çin ve Hong Kong borsalarında listelendi. Ayrıca firma, Çin, Hong Kong ve Tayvan merkezli kullanıcılarının yoğun ilgi gösterdiği, oldukça popüler fotoğraf düzenleme uygulaması olan MeituPic’i geliştirdi. Ek olarak Meitu, büyük miktarda Bitcoin yatırımı yapan ilk Çin merkezli şirket konumunda yer alıyor.


Total
25
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kırmızıda Geçen Günlerin Ardından Tüm Piyasada Pozitif Hava Hakim

Sonraki Haber

SEC Ripple Davasında Son Gelişme: Kişisel Hesaplar Gerekli!

İlgili Haberler